Boşanırken de asiller

Ünlüler dünyası çok boşanma gördü. Boşanırken çocuğunu bile düşünmeden, sırf karşısındakine zarar vermek için her türlü çirkefliği yapanları, yatak odası sırlarını bile ortalığa dökenleri, çocuklarının annesi, babası hakkında ağza alınmayacak sözler söyleyenleri çok gördük. Bunları kenara bırakalım şimdi... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı...

09 Haziran 2018, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
A A

Geçen hafta ünlüler dünyasından üç çiftin boşanmasına tanık olduk: Tuğba Ünsal-Mirgün Cabas, Ece-Ozan Doğulu ve Emina Jahovic-Mustafa Sandal. Evlilikleri boyunca çocuklarına, birlikteliklerine ve ailelerine azami özeni gösterdiğini bildiğimiz bu üç çift, aynı asaleti boşanırken de gösterdiler. Emina- Mustafa Sandal çifti adliyeye birlikte geldi.

Mirgün Cabas, boşanma haberini sosyal medyadan güzel bir açıklama ile duyurdu. Ozan Doğulu da benzer bir açıklama ile yollarına bundan sonra anne-baba olarak devam edeceklerini söyledi. Bunlar çok önemli. Çünkü karı-kocalığınız biter ama annebabalığınız asla bitmez. Boşanırken birbirini yerin dibine sokan çiftlere örnek olmasını diliyorum. Tabii insanın aklına şu soru geliyor: Güzellik, yakışıklılık desen var, şöhret desen var, para desen var. Kısacası her şey kusursuz görünürken bu ünlüler neden boşanıyor?

İŞTE ÜNLÜLERİN BOŞANMA SEBEPLERİ

İŞTE ÜNLÜLERİN BOŞANMA SEBEPLERİ

1. BOŞANMA ORANI: Türkiye’de boşanma oranı artıyor. Bu artış doğal olarak ünlüler dünyasına da yansıyor. Sıradan insanların bazı sorunlara tahammül etme düzeyi biraz daha yüksek. Ama ünlüler bu tür sorunlarda çözüm yoluna gitmek yerine boşanmayı tercih ediyor.

2. POPÜLARİTE DÜŞÜŞÜ: Her ikisi de ünlü olan çiftten birinin, evlendikten sonra popülerliğini yitirmesi sorun teşkil ediyor. Şöhret bir bağımlılıktır. Şöhrete alışmış biri bunu kaybettiğinde evliliğini sorumlu tutuyor.

3. EGO VE ÖZGÜVEN: Yüksek ego ve sonsuz özgüven ünlülere meslek hayatlarında başarı getiriyor. Ama bu özellikleri evlilik hayatında onları hoşgörüsüz kılıyor. Küçücük krizleri büyütüp büyük mutsuzluklar yaşayabiliyorlar. Bu mutsuzluk da sonunda boşanmayı getiriyor.

4. İŞ YOĞUNLUĞU: Oyuncuların uzun set saatleri, şarkıcıların turneleri, evliliklerine ve birbirlerine ayırdıkları zamanın azalmasına neden oluyor. Doğal olarak paylaşımları azalıyor. Sonuç yine kaçınılmaz oluyor.

5. İHANET: Şöhretin getirdiği ‘beğenilme’ duygusu evlenince ortadan kaybolmuyor. Hayranların ilgisi bazen çok ileri seviyelere çıkabiliyor. Evliliğinde zaten sorun yaşayan ünlü de bu ilgiye kayıtsız kalamıyor.

6. SİNDİREMEMİŞLİK: Şöhreti evliyken bulanların yaşadığı durum. Şöhret basamaklarını çıkarken en büyük desteği eşlerinden alıyorlar ama ‘vefa’ duygusunu yitiriyorlar. Eşlerini kariyerlerinin ya da yaşayacakları başka aşkların önünde bir engel olarak görüp evliliği bitiriyorlar.

7. TÜKENMİŞLİK: Ünlü olduktan sonra her ortama giren, her şeyi tadan, her zevki yaşayan kişi, “Tamam artık evlenebilirim” düşüncesiyle imzayı atıyor. Ama işte o tükenmişlik evlilik hayatına da yansıyor. Bir şeyden kurtulmak için yapılmış evlilikler kalıcı olmuyor.

8. ACELE YAPILAN EVLİLİK: Dizi setinde ya da bir arkadaş ortamında tanışıyorlar, üç ay sonra evleniyorlar. Birbirlerini henüz tanımamışlar, evliliğin ne olduğu konusunda fikirleri yok. Bu evlilik onların popülaritesine katkı da yapıyor. Ama kısa süre sonra birbirlerine hiç uygun olmadıklarını anlıyorlar.

9. AİLE FAKTÖRÜ: Sıradan insanların evliliğinde olduğu gibi ünlüler dünyasında da aileler, evliliklerde olumsuz etki yaratabiliyor. “O bizim ailemize yakışmaz” diyorlar. Oğulları ya da kızları buna rağmen evleniyor ama ailesinden de kopamıyor. Sonra da aile ile gelin ya da damadın yıldızı hiç barışmıyor.

10. KÜLTÜR FARKLILIĞI: “İkimiz de ünlüyüz ve aynı çevredeyiz” deyip aralarındaki kültür ve eğitim farkını gözetmeden evleniyorlar. İlerleyen aylarda bu farklılık bir tokat gibi suratlarına patlıyor. Evet, aynı çevredeler, bol bol geziyorlar, ama yalnız kaldıklarında konuşacak bir şey bulamıyorlar.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.