Boşluğa açılan kapı görenleri şaşırttı

Rize'de bulunan iki katlı bir binanın ikinci katında dış cephede bulunan kapı boşluğa açılıyor

10 Haziran 2015, Çarşamba 13:04
A A

Rize'de gün geçmiyor ki ilginç bir yapı ile karşılaşılmasın...

Rize'nin Pazar ilçesi Yücehisan köyünde Ali Bal'a ait iki katlı binanın ikinci katında dış cephede bir kapı bulunuyor. Kapı ise boşluğa açılıyor.

"Evin genç kızı Yıldız Can Bal ilginç kapının hikayesi ile ilgili olarak "Dedem bu evi yaptığı sırada bu kapının açıldığı bölümde geniş bir balkon planlamıştı. Ancak evin giriş kısmında geniş bir bahçe oluşturulunca balkondan vazgeçildi. Bu kapı ise böyle kaldı" dedi.

"Evin hanımı Seher Bal ise kapının kaldırılmasına kendisi izin vermediğini ifade ederek "Bu ev özel tuğlalar ile örüldü. Bu tuğlalar burada geçmişte ustalar tarafından elde üretiliyordu. Günümüzde bunlardan bulmam mümkün değil. Eşim kapıyı kapatmak için çok ısrar ediyor. Ancak kapıyı kapatmaya kalksak aynı tuğlalardan bulamayacağız ve ortaya kötü bir görüntü çıkacak. Bu nedenle kapının kaldırılmasına ben müsaade etmiyorum" diye konuştu. İHA

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.