Bostancı’da boğulma tehlikesi geçiren genç hastanede hayatını kaybetti

Kurban Bayramı tatili için Ankara’dan İstanbul’a ve serinlemek için Bostancı’da denize giren 4 gençten 1’i boğulma tehlikesi geçirdi. Arkadaşlarının, suya dalan gencin, kendilerine şaka yaptığını sandıkları öğrenildi. Hastaneye kaldırılan genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti

11 Ağustos 2019, Pazar 22:56
A A
Bostancı’da boğulma tehlikesi geçiren genç hastanede hayatını kaybetti

Olay, saat 17.30 sıralarında Bostancı sahilinde meydana geldi.

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Ankara’dan İstanbul’a gelen 4 genç, serinlemek için denize girdi.

ARKADAŞLARI ŞAKA YAPTIĞINI SANDI

Yüzdükleri sırada gençlerden Efe Canbey Can (16) suya dalarak kayboldu. Arkadaşlarının ilk önce kendilerine şaka yaptığını sandıkları genç, su yüzeyine çıkmayınca çevredekiler tarafından polise haber verildi.

Kısa sürede olay yerine gelen deniz polisi, Caddebostan Cankurtaranları, DAK-SAR ekipleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Dalgıç ekipleri arama çalışması başlattı.

BİR SAATLİK ARAMANIN ARDINDAN BULUNDU

Bir saatlik arama kurtarma çalışmalarının ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçlarınca bulunan genç, karaya çıkartıldı. Karada bekletilen sağlık ekipleri, gence kalp masajı uyguladı.

KALDIRILDIĞI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Ardından genç, FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Efe Canbey Can, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayın görgü tanığı Kaan Kayabaşı, "Ben kayalıkların oradaydım. Bana arkadan bağırdılar ’Kaan bu tarafa yaklaş’ diye. Ben bu tarafa yaklaştığımda suya bir kaç kere girdi, 5-10 saniye kaldı, çıktı. ’Bir daha dalacağım’ dedi. Suya o dalışıyla yarım saat falan çıkmadı. Biz buralara geldik bize kimse inanmadı boğulma tehlikesi geçirdiğine. Direkt polise haber verdik, cankurtaranlar geldi işte." dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...