Botoks enjeksiyonu kırışıkları nasıl geçiriyor?

Mimik çizgileri kaş çatma, konuşma, gülme gibi yüz ifadelerinin neden olduğu dinamik çizgilerdir. Bunun nedeni cildin altındaki minik kasların aşırı kasılması. Kaslardaki bu aşırı kasılma zamanla kalıcı kırışık ve çizgiler oluşmasına neden oluyor. Ancak botoks enjeksiyonu ile bu kırışıklıklardan kurtulmanız mümkün. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, botoks enjeksiyonun içeriği, uygulama, etkileri hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı. Mine Bozkurt/ mine.bozkurt@posta.com.tr

27 Nisan 2020, Pazartesi 14:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Etkisi 3-6 ay arasında değişiyor

Etkisi 3-6 ay arasında değişiyor

Botoks enjeksiyonu uygulaması ile enjekte edilen bölgedeki sinirler bloke edilerek kasların kasılması engellenir. Bu sayede cildin gerginliği tekrar sağlanmış olur.

Botoks enjeksiyonu; asetilkolin maddesinin salınımını engelleyerek sinir – kas iletim sistemindeki proteinlerin bağlanmasını sağlar. Bu sayede botoks kasların hareketini geçici olarak engeller. Kaslarda ortaya çıkan kırışıklık ve sarkmalar düzelir. Enjeksiyonunun bu etkisi 3 ile 6 ay sürer.

Tıptaki gelişmeler sadece tıbbi hastalıkların giderilerek insanların ömrünü uzatmakla kalmadı, aynı zamanda estetik cerrahinin sunduğu imkanlar ile daha genç ve daha güzel görünümü de uzattı. Son yıllarda ameliyatsız estetik operasyonlar ile estetik operasyonların çok daha kolay uygulanır hale gelmesi de olumlu sonuçların artmasını sağlıyor.

Geniş bir uygulama alanı var

Botoks enjeksiyonu ile özellikle göz çevresi kırışıklıkları, göz kapaklarındaki sarkma ve torbalanma gibi yaşlanma belirtileri giderilir. Ardından alın bölgesindeki, yanaklardaki, dudak çevresindeki ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar rahatlıkla tedavi edilebilir. Ayrıca kaş kaldırma estetiğinde de yaygın olarak kullanılan bir yöntem.

Güvenilir bir içeriğe sahip

Güvenilir bir içeriğe sahip

Botoks işleminde botilinum toksin adı verilen bir madde kullanılır. Bu toksin laboratuvar ortamında toz halinde bir ilaç olarak üretilir. Dozu iyi ayarlanarak uygulandığında oldukça güvenilir bir ilaçtır. Botoks yalnızca enjekte edildiği bölgelerdeki kasların daha az çalışmasına yardımcı olur, diğer bölgelere etki etmez.

Uygulama esnasında, hastanın ihtiyacına göre belli miktarlarda botoks tozu markasına göre serum fizyolojik ile sulandırılır. Hazırlanan bu botoks serumu çok ince iğneler ile yine çok az miktarlarda kas içine enjekte edilerek kırışıkların oluştuğu bölgelerdeki kasların gevşemesini sağlar. Bu sayede kasların rahatlaması sağlanarak ciltteki kırışıklıklar yok edilir. 


Minimal doz maksimum doğal görünüm sağlar

Minimal doz maksimum doğal görünüm sağlar

Doğru dozlarda uygulandığında yüzde genç, dingin, huzurlu ve gergin bir ifade oluşmasını sağlar. Minimal düzeyde uygulanan enjeksiyon oldukça doğal bir görünümle sonuçlanır ve kimse botoks işlemi yaptırıldığını anlamaz. Yüzde mimik kaybı ve hareket güçlüğü oluşmadan estetik operasyon başarılı bir şekilde sonuçlandırılabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğru ruj rengini seçmek için 6 ipucu