Böyle dilenci mi olur! Üzerinden 7 bin lira çıktı

Diyarbakır'da zabıtanın düzenlendiği operasyonda yakalanan bir dilenci pes dedirtti! 82 yaşındaki yaşlı dilenci Selahattin A.'nın üzerinden 7 bin lira çıktı

26 Eylül 2018, Çarşamba 17:19 Son Güncelleme:
A A
Böyle dilenci mi olur! Üzerinden 7 bin lira çıktı

Diyarbakır'da zabıta dilenci operasyonu gerçekleştirdi. Farklı noktalarda dilenirken yakalananlar Kantar Zabıta Amirliği’ne getirildi. Burada yapılan üst aramasında 84 yaşındaki Selahattin A.’nın üzerinden çıkan paralar görevlileri şaşkına çevirdi.

Üzerinden 5, 20, 50 ve 10 liralık banknotlar halinde 7 bin lira çıkan Selahattin A.’ya, Kabahatler Kanunu kapsamında 124 lira ceza kesildi.

Üzerinde 7 bin lira çıkan dilenci Selahattin A.’nın yanında bulunan çantasını kontrol eden zabıta ekipleri ikinci bir şok daha yaşadı.

Selahattin A.’nın çantasını boşaltan görevliler, üzerinde 'Geçersizdir' yazılı 50 ve 100 liralık banknotlar halinde toplam 6 bin 150 lira geçersiz para ele geçirdi. Hemen güvenlik güçlerine haber veren zabıta, paralara el koydu. Güvenlik güçleri, üzerinde 'Geçersizdir' yazması nedeniyle paraların sahte olarak değerlendirilmeyeceğini bildirerek amirlikten ayrıldı.

Öte yandan Selahattin A.’nın üzerinden çıkan geçersiz paraların, dilencilik yaparken topladığı bozuk paraları banknot haline getirmek için girdiği dükkanlardan kendisine verildiği öğrenildi.

İHASON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.