Böyle yangın görülmedi: 47 ölü

Hindistan'da, içi uyuyan yolcularla dolu bir tren vagonunda çıkan yangında 47 kişi hayatını kaybetti, 28 kişi de yaralandı. Facia yaşanırken bundan kimsenin haberi yoktu ve tren normal seyrine devam ediyordu!

30 Temmuz 2012, Pazartesi 11:24
A A

POSTA İNTERNET

Tren hareket halindeyken ve yolcuların tümü kuşetlerinde uyurken çıkan yangını uzun süre boyunca ne diğer vogonlardaki yolcular, ne makinist, ne de diğer tren görevlileri fark etti.

ONLAR ÖLÜRKEN TREN GİDİYORDU

Vagonun her iki tarafında bulunan acil çıkış kapılarından biri alev kapanına dönüştüğü için, yataklarında ölmekten kendilerini zar zor kurtarabilen yaralılar, sağlam olan tek kapıya doğru hücum etti. Ancak bu facia sürerken, trenin diğer vagonlarındaki hiç kimse olan  bitenden haberdar değildi ve tren normal seyrine devam ediyordu.

CESETLER TANINMAYACAK HALDE

Yeni Delhi'den Çennai'ye gitmekte olan trendeki facia, tren Nellore kasabasından geçerken, dışarıdaki bir istasyon çalışanı tarafından fark edildi. Bu kişinin 'Vagon yanıyor' ihbarı üzerine tren hemen durdurulurken, alevlerin arasında kalan yaralılar kendilerini güç bela dışarı atabildi.

28 kişinin yaralandığı olayda, 47 kişinin cansız bedenleri ise yataklarında kömürleşmiş halde bulundu.

Yetkililer yangının kısa devreden çıktığının sanıldığı belirtildi.

POSTA İNTERNET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.