Boyner Benetton hisselerini devretti

Boyner Benetton hisselerini devretti

Boyner Holding, Benetton Giyim A.Ş.'de bulunan %50 hissesini, İtalyan Benetton Group Spa'ya devretti

20 Temmuz 2012, Cuma 11:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rekabet Kurulu’nun onayını takiben geçerli olacak karar uyarınca, Türkiye’deki Benetton mağazaları hizmetine aralıksız devam edecek.
   
Benetton Giyim A.Ş.’nin, Türki Cumhuriyetler ve KKTC genelinde 121 mağazası bulunuyor. Benetton Türkiye, üretim, perakende ve işletmecilik alanlarında 3.000’den fazla kişiye istihdam sağlıyor.

BENETTON'UN TÜRKİYE'DEKİ GELİŞİMİ 

Türkiye’deki üretim ve dağıtım hakkını, 1985 yılında Altınyıldız Grubu’na vererek piyasaya giren United Colors of Benetton, Türkiye’ye “ilk giren uluslararası hazır giyim markası” oldu. 1991’in Eylül ayında, İtalya Benetton ve adını Boyner Holding olarak değiştiren Altınyıldız Grubu, %50’lik paylarla, Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş. adında yeni bir şirket kurdu.
 
Benetton Group, imalat ve pazarlama açısından başarı kazanan ve kendi lisansıyla üretim yapan 2 şirketten biri olan Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş.’yi, 1992 yılında, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’ndeki mağazalar zincirini kurmakla görevlendirdi.
 
Benetton Group ve Boyner Holding, 2005 yılının Mayıs ayında, Benetton markalarının Türkiye ve bölgedeki ticari faaliyetlerinin yönetimi ve geliştirilmesi için ortaklık anlaşması imzaladı. Lisansörü Boyner Holding aracılığıyla 1985 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz faaliyet gösteren Benetton Group, bu anlaşmayla, United Colors of Benetton ve Sisley markalarının Türkiye’deki ticari faaliyetlerini üstlenen Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş. şirketinin %50’sini satın aldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Balon balığının derisinden ayakkabı yapıyorlar