Boyun kırışıklığını önleyecek 5 yöntem

Yaşlanma belirtisi genellikle ilk boyun bölgesinde gözlemlenmektedir. Boyun bölgesindeki cilt vücudun diğer bölgelerine göre daha ince ve yağ bezine sahip olmasından kaynaklıdır. Bu nedenle elastikiyeti daha hızlı kaybeder. Durum böyle olunca akla ilk gelen soru, boyun gençleştirme yolları nelerdir? Evde uygulayabileceğiniz pratik ve basit boyun gençleştirme yöntemleri haberimizde.

11 Mart 2020, Çarşamba 15:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Boyun bölgenizi nemli tutun

Boyun bölgenizi nemli tutun

Boyun bölgenizi günlük olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Nemlendirme işlemi için özel bür ürüne ihtiyaç duymanıza gerek yok. Günlük cilt nemlendiricinizi kullanabilirsiniz.


Boynu yoran takılardan uzak durun

Boynu yoran takılardan uzak durun

Ağır kolye veya takılar boyunuzu gerebilir. Bu tarz takıları günlük yaşantınız yerine özel günlerde kısa süreli tercih edin. 


Parfümü cildinize uygulamayın

Parfümü cildinize uygulamayın

Parfümler , cildinizi kurutan ve daha az elastik hale getiren alkol ve farklı aromatizatörler içerir. Gün içerisinde sıklıkla parfümünüzü tazeliyorsanız kıyafetlerinize ve bileklerinize uygulamayı tercih edin.


Duruş bozukluğuna dikkat edin

Duruş bozukluğuna dikkat edin

Duruş bozuklu vücudumuzdaki birçok bölgeyi etkilediği gibi boyun bölgesinide oldukça olumsuz yönde etkiliyor. Genellikle duruş bozukluğu baş ağrısı, boyun ağrısı gibi problemler yarattığı gibi boynun çabuk kırışmasına da neden oluyor.


Yiyeceklerinizin C vitaminli olmasına özen gösterin

Yiyeceklerinizin C vitaminli olmasına özen gösterin

C vitamini cildi elastik yapan kollajen üretimini arttırır. Bu nedenle beslenmenize daha fazla narenciye, domates ve çilek eklemeyi unutmayın. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri açısından zengin besinler yemeyi tercih edin. Zeytinyağı, yağlı balık, fındık ve avokado gibi besinler cildi içeriden beslemeye yardımcı olurlar.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cilt sorunları için yeni çözüm: Akıllı peeling