Bozdağ: Adını 'Hizbuşeytan' yapsın

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, esad rejiminin yanında olduğunu açıklayan Hizbullah'ı eleştirdi. Bozdağ, "Hizbullah'ın adını değiştirmesi lazım, 'Hizbuşeytan' yapması lazım" dedi

26 Mayıs 2013, Pazar 15:39
A A

6. Milletlerarası Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumu, Arena Spor Salonu'nda yapıldı.

Sempozyumda konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ırkçılık ve kendisini üstün görmenin, bazıları açısından Müslüman kardeşini öldürmek için maalesef hala ilham kaynağı olduğunu, bu hastalıkla İslam dünyasının mücadele etmek zorunda olduğunu belirtti.

'İSLAM HİÇ BİR ZAMAN HAKSIZ YERE ÖLDÜRMEYİ EMRETMEZ'

"Hiç bir biçimde Kuran ve İslam, ırkçılık için ölmeyi ve öldürmeyi emretmez" diyen Bozdağ, buna rağmen Türkiye'nin 30 yıldır ırkçı bir terörle mücadele ettiğini dile getirdi.

"Terör ve şiddet, Müslümanlarin üzerine adeta yıkılmak isteniyor. Dünyanın bazı yerlerine baktığınızda 'terör' ve 'şiddet' kelimesi ile İslamı ve Müslümanlığı yanyana koyan, Müslüman bir kişinin fotoğrafını koyduğu zaman akla hemen terör, şiddet, öldürmek gelsin diye yarış yapan bir uluslararası medya var, yapı var" diyen Bozdağ, kim İslam ile terörü ve şiddeti yanyana koyuyorsa onun İslam ve Müslümanlara en büyük iftirayı yaptığına dikkati çekti. Bozdağ, İslam'ın hiç bir zaman haksız yere öldürmeyi, şiddet emretmediğini, yaşatmayı esas aldığını söyledi.

El Kaide'nin bir terör örgütü olarak yaptıkları ile İslam dünyasında sıkıntılara yol açtığına dikkat çeken Bozdağ, "Öldürmek üzere kurgulanmış yapılara karşı bizim hep beraber ayakta durmamız lazım" dedi.

Mezhepçiliğin de İslam dünyasında yeniden "hortlatılmak istendiği" uyarısında bulunan Bozdağ, Suriye'de mezhepçilik kavgası çıkarmak isteyen anlayışların, ülkenin dört bir yanında kol gezdiğini belirtti.

Yüzbine yakın insanı kadın çocuk demeden ölümüne sebep olan Esad'ın, yaptıkları ile Firavun'dan farkı olmadığını anlatan Bozdağ, şunları söyledi:

'HİZBULLAH'IN ADINI DEĞİŞTİRMESİ LAZIM'

"Şimdi Hizbullah karar almış, 'Esad'ın yanındayız' diye. Ben buradan söylüyorum, Türkiye'den de dua ettiler vaktiyle, sen 'Esad'ın yanında yer alıyorum' diyorsun, nerden gücü alıyorsun Müslümanları öldürmek için kendi kardeşini öldürmek için kardeşlerine ölüm kusanların yanında yer aldığını söyleyenler kendilerine lütfen İslam'dan ve Kuran'dan güç devşirmesinler. Onların güç devşireceği yer Müslümanları birbirine düşürmek isteyen, birbirine kırdırmak isteyen şeytandandır.

Hiç kimse kusura bakmasın çok açık çok net burdan bir kez daha söylüyorum, Hizbullah'ın adını değiştirmesi lazım, 'Hizbuşeytan' yapması lazım. Hem adınıza 'Hizbullah' diyeceksiniz hem de tanımadığınız bilmediğiniz masum kadınları, çocukları, yaşlıları öldürmek için cihat ilan edeceksiniz, böyle bir saçmalık, anlayış olabilir mi?"

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.