Bozdağ'dan flaş Ömer Güney açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fransa'da üç PKK üyesi kadının öldürülmesi olayına karışan Ömer Güney'in MİT ile ilişkili olduğu yönündeki iddiaların “tamamen bir iftira kampanyası” olduğunu söyledi

13 Ocak 2014, Pazartesi 21:59
A A
Bozdağ'dan flaş Ömer Güney açıklaması

HSYK yapısının değiştirilmesine ilişkin yasa teklifin görüşmeleri sırasında Fransa’da öldürülen üç PKK üyesi kadının katil zanlısı Ömer Güney’in MİT ‘le ilişkili olduğu iddiası gündeme getirildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bu iddiayla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu olayla ilgili olarak Ankara’da devam eden bir soruşturma bulunmaktadır. Ömer Güney hakkında ‘örgüt üyesi olma’ ve ‘örgüt adına adam öldürmek’ suçundan başlatılan soruşturma devam etmektedir. Konuyla ilişkin olarak 24 Ekim 2013 günü adli yardım talebinde bulunuldu. Ancak Fransa makamları Türkiye’nin başvurusuna yanıt vermedi. 

ÖZEL OLARAK TAKİP EDECEĞİM

Türkiye Cumhuriyet devletinin herhangi bir biriminin hukuk dışına çıkması söz konusu değildir. Fransa da öldürülen kadınlarla MİT’in ve diğer birimlerinin isminin karıştırılması tamamen iftira kampanyasıdır.

Bizde konun araştırılmasını bu katilin arkasındaki gerçek azmettiriciler kimse Türkiye’ye ve dünya kamuoyun deşifre edilmesi için çalışıyoruz. Herhangi bir gevşeme söz konusu değildir. Ben bakan olarak özel takip edeceğim ifade etmek isterim.”

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...