Bozdağ'ın saldırganına ek gözaltı

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde dün yapılan 50'nci Ulusal, 24'üncü Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli'yi anma törenlerinde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yumruklu saldırıda bulunan Hüseyin Satı için, 24 saatlik ek gözaltı süresi verildi

17 Ağustos 2013, Cumartesi 15:21
A A

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ dün katıldığı Hacıbektaş Veliyi anma törenlerinde yaptığı konuşma sonrasında, protokoldeki yerine geçerken Hüseyin Satı’nın yumruklu saldırısına uğradı.

Saldırı sonrası güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınarak Hacıbektaş İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen Hüseyin Satı sorgulamasının ardından bugün Hacıbektaş adliyesine getirildi. Savcı tarafından ifadesinin alınmasının ardından Hüseyin Satı’nıan gözaltında tutulması için 24 saatlik ek süre verdi.

Hüseyin Satı gözaltı süresi içerisinde yakınlarından sandviç ve meyva suyu istedi. Olayı öğrenince Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nden Hacıbektaş’a gelen annesi 76 yaşındaki Satı Satı ve ablası 45 yaşındaki Elif Besun ile yakınları, üzüntü duyduklarını söyledi.

Hükümet Konağı önünde bekleyen anne Satı Satı ile ile abla Elif Besun, şüpheli Hüseyin Satı’nın saldırgan biri olmadığını, olayı nasıl yaptığını, bir türlü anlayamadıklarını; birilerinin yönlendirmesiyle yapmış olabileceğini düşündüklerini söylediler.

DHA


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.