Bozüyük Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu fakülteye dönüştürülecek

Bozüyük Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu fakülteye dönüştürülecek

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü'nün uzun süreli çalışmaları meyvesini verdi. YÖK, Bozüyük Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülteye dönüştürülmesine karar verdi

18 Nisan 2019, Perşembe 13:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nun ek 30’uncu maddesi gereğince verilen 17 Nisan 2019 tarihli ve 967 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı, 8 Nisan Perşembe günü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Taş, "Uzun süreli bir hazırlık sürecinin ardından gerekli tüm şartları yerine getiren Bozüyük Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun, Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) yapılan başvurusunun olumlu sonuçlanmasının ve cumhurbaşkanının onay kararlarının kendilerini son derece mutlu etti. Bu kararın üniversiteye, Bilecik’e ve Bozüyük’e hayırlar getirmesini diliyorum. Bozüyük Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nin bundan böyle artan bir ivmeyle çalışmalarına devam edeceğine ve daha da başarılı bir eğitim kurumu haline geleceğine yürekten inanıyorum" dedi.

İHA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandeminin gölgesinde erken kayıt