Brad Pitt'in oynamayı reddettiği 8 efsane film

En iyi Brad Pitt filmlerini bir düşünün. Dövüş Kulübü? Seven? Mr. and Mrs. Smith? Peki ya Matrix'te Keanu Reeves yerine Brad Pitt oynasaydı? Brad Pitt, kendisinin reddettiği ve yıllar sonra efsaneleşen filmleri açıkladı. Meğer şimdi kült sınıfına soktuğumuz filmlerin pek çoğu için Brad Pitt'e teklif götürülmüş. Bu filmler arasında neler var merak ediyorsanız, işte Brad Pitt'in oynamayı reddettiği 8 efsane film!

15 Ağustos 2020, Cumartesi 14:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 The Matrix

The Matrix

35. Santa Barbara Film Festivali sırasında katıldığı bir söyleşide geri çevirdiği The Matrix filmi için Brad Pitt;

The Matrix'i geri çevirmiştim. Kırmızı hapı seçtim. Söyleyeceğim tek film bu. Devam filmleri için teklif almadım. Sadece ilki içindi. Belki de yetiştirilme tarzımdan dolayıdır bir şeyi almadıysam benim değil demektir. O rolün hiçbir zaman benim olmadığına gerçekten inanıyorum. Başkasının rolüydü ve gidip oynadı. Gerçekten buna inanıyorum. Geri çevirdiğim muhteşem filmler hakkında konuşursak iki gece sürer"

ifadelerinde bulunmuştu. Pitt, Matrix’te yer almak yerine Dövüş Kulübü’nü tercih etmişti.

 The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)

Brad Pitt’in filmde küçük de olsa önemli karakterlerden biri olan Tommy Williams’ı oynaması planlanıyordu. Pitt, karakter için başka bir oyuncunun daha uygun olabileceğini söyleyerek rolü reddetmişti.

 Apollo 13

Apollo 13

Brad Pitt, Ron Howard’ın yönetmenliğini yaptığı filmde neredeyse Bacon’ın rolünü üstleneceğini söylemişti. Pitt, Apollo 13’te yer almak yerine David Fincher’ın Yedi filminde oynamayı tercih etmişti.

 Almost Famous (Şöhrete Bir Adım)

Almost Famous (Şöhrete Bir Adım)

2000’li yılların önemli filmlerinden biri olan Şöhrete Bir Adım (Almost Famous) filminde de Pitt, Billy Crudup’ın canlandırdığı Stillwater grubunun gitaristi Russell Hammond rolü için düşünülmüş.


 About a Boy (Bir Erkek Hakkında)

About a Boy (Bir Erkek Hakkında)

Brad Pitt, Bir Erkek Hakkında (About a Boy) filmi için başrolde yer alan Hugh Grant’ten önce düşünülmüş ancak Pitt rolü kendisine uygun bulmamış.

 The Bourne Identity (Geçmişi olmayan Adam)

The Bourne Identity (Geçmişi olmayan Adam)

Doug Liman’ın yönetmenliğini yaptığı Geçmişi Olmayan Adam (The Bourne Identity) filminde bir diğer önemli Hollywood yıldızı Matt Damon yerine Brad Pitt’in başrolde yer alması planlamış. Ancak o sırada Brad Pitt, Tony Scott’ın Spy Game filmi için kollarını çoktan sıvamıştı.


  The Departed (Köstebek)

The Departed (Köstebek)

Öte yandan Pitt ve Damon’ın yolları Köstebek (The Departed) filminde de kesişmiş. Filmde Damon’ın yerine ilk önce Pitt’in yer alması planlanmış ancak filmin yönetmeni Martin Scorsese daha genç bir oyuncunun yer almasının iyi olabileceğini söylemesinin ardından Pitt fikrini değiştirmiş.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alacakaranlık serisine iki yeni kitap geliyor