Brezilya'da teknelerin üzerine düşen dev kaya parçası 7 kişinin ölümüne sebep oldu

Brezilya'nın önemli turizm şehirlerinden Capitolio'da feci bir olay yaşandı. Turistlerin teknelerle sık sık ziyaret ettiği koylardan birinde dev kaya parçası aniden koparak sulara düştü. Kayanın altında kalan teknelerde toplam 7 kişi hayatını kaybetti ve çok sayıda yaralı var.

09 Ocak 2022, Pazar 09:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Brezilya'nın güneydoğusunda bulunan Minas Gerais eyaletine bağlı Capitolio kendi doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çeken bir bölge olarak biliniyor. Koyları ve parçalı kayalarıyla ünlü olan bölgede önceki gün elim bir kaza yaşandı.

Büyük bir kaya parçasının turistleri taşıyan teknelerin üzerine düşmesi sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Son olarak 7 kişinin öldüğü ve kimliklerinin henüz belirlenemediği öğrenildi.

Kaybolan kişi sayısının da 3 olduğu, kayıp kişilerin kayanın doğrudan üstüne düştüğü Jesus isimli teknede bulunduğu kaydedildi. Görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle durdurulan arama çalışmalarının yarın devam edeceği bildirildi. 

Görüntüleri sosyal medyada hızla yayılan kazaya neyin sebep olduğu henüz belirlenemedi. Uzmanlar kayanın, üzerinde oluşan bir su hortumu sebebiyle veya Minas Gerais'in son günlerde şiddetli sağanaklara maruz kalmasının tetiklediği erozyon nedeniyle düştüğünü tahmin ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kazakistan'da sular durulmuyor! 'Teröristlere uyarmadan ateş açacağız'