Bu 4 kadının tek bir ortak noktası var!

Kocalarından gördükleri şiddete daha fazla dayanamayınca yanlarına çocuklarını da alıp evlerini terk eden 4 kadının yolu Adana Otogarı'nda kesişti

A A
Bu 4 kadının tek bir ortak noktası var!

Biri Bolu, diğeri Konya’da, ikisi de Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan ve evli olan 4 kadın, eşlerinden gördükleri şiddet ve baskıya daha fazla dayanamadı. Birkaç parça eşya ile yanlarına çocuklarını da alan kadınlar,  yaşadıkları kentlerin otogarına gidip ilk kalkan otobüsten bilet alarak yola çıktı. Tesadüf eseri geldikleri Adana Otogarı'nda polis noktasına giden kadınlar, eşleri ile onun yakınlarından gördükleri şiddete dayanamadıkları için evlerini terk ettiklerini, sığınma evine yerleşmek istediklerini bildirdi.

'SESİMİZİ DUYURUN'

İsimleri açıklanmayan kadınlardan biri eşinin üzerine kuma getirdiğini, diğeri ikinci evliliğini yaptığı eşi ile üvey oğlunun kendisini öldürmek istediğini ileri sürdü. 2 kadın da kocalarının şiddetinden kurtulmak için yuvalarını terk ettiklerini anlattı. İsmini açıklamayan 15 yaşındaki genç kız ise ailesinde yaşanan şiddet nedeniyle okula dahi gidemez hale geldiğini, bu yüzden annesiyle birlikte evlerini terk ettiğini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine konu hakkında bilgi veren ve şefkatli bir tutum sergileyen polis, olumlu cevap alınmasının ardından  kadın ve çocukları Adli Tıp Birimi’ne götürerek sağlık kontrolünden geçirdi.

Burada DHA muhabirinin fotoğraf çektiğini gören kadınlardan biri "Sesimizi duyurun, şiddete hayır" diye bağırdı.

Çocuklardan biri 15 yaşlarında kız olan 5 çocuk ile anneleri, işlemlerinin ardından Kadın Sığınmaevi’ne yerleştirildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sığınma Evi’nde kısa süre konaklayacak olan 4 kadın ve çocuklarının hemen başka şehirlerdeki sığınma evlerine nakledilerek izlerinin ortadan kaldırılacağı, ihtiyaç doğarsa çocukların ayrı kurumlarda devlet korumasına alınabilecekleri belirtildi.

DHA


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bodrum'da yunusların geçiş dansı