Bu adam felaketleri hissediyor

Samsun'da yaşayan Hasan Keleş, deprem ve uçak kazalarını önceden tahmin ettiğini iddia etti

06 Haziran 2011, Pazartesi 12:57 Son Güncelleme:
A A
Bu adam felaketleri hissediyor

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde yaşayan evli ve 2 çocuk babası, işsiz Hasan Keleş yaptığı tahminler ile dikkatleri üzerine çekti. Bazı tahminlerini telefon mesajının yanı sıra noterede onaylatan Keleş, 5 Mart 2007’de notere onaylattığı tahmininde birkaç gün içerisinde yurt içinde 4.7 ile 5.6 arasında, yurt dışında da 6.7 büyüklüğünde deprem olacağını ileri sürdü.

Bunun ardından 8 Mart 2007 tarihinde Elazığ’da 51 kişinin öldüğü 6 büyüklüğünde, 6 Mart 2007 tarihinde de Endonezya’da 9 kişinin öldüğü 6.3 büyüklüğünde depremler oldu.

JAPONYA, İRAN, RUSYA DEPREMLERİNİ BİLDİ

Keleş, 19 Mart 2007’de Yunanistan, Japonya, İran, Rusya ve Endonezya’da Richter ölçeğine göre 5.8 ile 6.2 büyüklüğünde deprem olabileceğini ve bunun da birkaç gün içinde gerçekleşeceğini öne sürdü. 25 Mart 2007 tarihinde Yunanistan’da 5.8, 25 Mart 2007 tarihinde Japonya’da da 6.9 büyüklüğünde deprem oldu.

TAHMİNLERİ MİLLETVEKİLLERİNE MESAJLA BİLDİRİYOR

Yaptığı tahminleri zaman zaman Samsun milletvekilleri CHP’li Haluk Koç ve AK Partili Suat Kılıç’a da telefonla mesaj göndererek bildiren Hasan Keleş, "Depremleri önceden hissediyorum. Bunu hissedince de yetkililere ulaşabildiğime gidip söylüyorum.

Ulaşamadığıma da cep telefonumdan mesaj atarak bildiriyorum. Yıllardır bu tahminleri yapıyorum. Ancak kimseden istediğim desteği bulamadım. Ben para istemiyorum. Sadece devlet bana sahip çıksın. Uzmanlar beni incelesin" dedi.

AKP'Lİ SUAT KILIÇ DOĞRULADI

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç ise, Hasan Keleş’in zaman zaman kendisine de deprem tahminleri ile ilgili mesaj attığını doğrulayarak, "Bizim için önemli olan bilimsel verilerdir.

Depremler konusunda yer bilimciler, Kandilli Rasathanesi var. Şahsı tanımıyorum. Uzmanlık alanı nedir bilmiyorum. Bu konudaki çalışmalarını da bilmiyorum. Birşey söylemem doğru olmaz" dedi.

Yaptığı tahminleri zaman zaman gazetecilerin cep telefonlarına da mesaj göndererek bildiren Hasan Keleş, yurt içinde ve dışındaki maden ocağı, uçak kazalarını, depremleri hem şiddet hem de bölge olarak bilmesi dikkat çekti.

Murat SANDIKÇI/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Alman uyruklu 4 terörist savaşçı sınır dışı edildi