Japonya'daki kedi adası: Aoshima

Japonya'daki Aoshima adası artık 'kedi adası' olarak anılıyor. Önceleri fareleri yakalamak için adaya getirilen 2 kedinin kontrolsüz bir şekilde çoğalmaya başlamasıyla, adadaki kedi nüfusu insan nüfusunu 6'ya katladı. İşte birçok turistin ilgisini çekmeyi başaran 'kedi adası'ndan sevimli görüntüler...

29 Mart 2021, Pazartesi 15:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Japonya'nın Aoshima adasında 'tatlı bir felaket' yaşanıyor. 22 kişinin ytaAdadaki kedi sayısı insan sayısını 6'ya katlamış durumda.

Uluslararası haber ajansları bu olayı "Japon adasını kediler ele geçirdi" başlıklarıyla geçti.

22 insan yaşıyor

22 insan yaşıyor

Ada sakinlerinin hedefi ilk başta sadece balıkçı teknelerindeki fareleri yakalamaktı. Yalnızca 22 kişinin yaşadığı bu minik balıkçı adası şimdi kedi işgalinde.

Önceleri bir iki kedi ile başlayan bu sevda, üremenin kontrolden çıkmasıyla 'kedi işgali'ne döndü. Şimdi adada bulunan 120 kediden 10 tanesi kısırlaştırıldı.

 Ehime kıyısından 15 dakikalık bir feribotla varılan Aoshima adası, 1945 yılında 900 kişiye ev sahipliği yapıyordu.

2. Dünya Savaşı'ndan sonra ekonomik kriz nedeniyle adadan göç eden insanlar çok olmuş. Şimdi ise adada göç etmeyen emekliler yaşıyor.

Adaya günde 2 kez günübirlik ziyaretçileri taşıyan feribotlar yanaşıyor. Ada sakinleri ise turistlerin ziyaretlerini pek sevmiyor.

Adada kediler için beslenme alanları mevcut. Ziyaretçiler bu alanlarda kedileri besleyebiliyorlar.

Japonya'da Kanagawa Eyaletindeki Enoshima, Shiga Eyaletindeki Okishima ve Kagawa Eyaleti Sanagishima'daki Enoshima dahil olmak üzere bir dizi başka "kedi adası" var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Köpeklerin sevdiği besinler nelerdir?