Bu ambulans hasta değil karadut taşıyor!

Konya'nın Ereğli ilçesinde esnaflık yapan Ali Akkaya, sattığı karadutları bozulmaması için ambulansta taşıyor

01 Eylül 2015, Salı 14:17
A A
Bu ambulans hasta değil karadut taşıyor!

Ereğli’de gıda sektöründe hizmet veren ve büyük işletmelere toplu gıda maddesi taşıyan Ali Akkaya, kliması yetersiz kalan aracında ürünlerin çok sık bozulması karşısında çareyi bir ambulans almakta buldu.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer35034","35034","201509","35034-355823.jpg","1", "0","Ürünleri bozulmasın diye ambulansta taşıyor");

Karadut yetiştirip dondurma fabrikaları başta olmak üzere pastanelere götürdüğünü anlatan Ali Akkaya, "Çok nazik bir ürün olduğu için günü birlik toplanıp götürülmesi gerekiyor. Ben de çareyi gıda ambulansı almakta buldum, normal ambulansa gıda ambulansı yazarak ürünlerimi taşımada kullanıyorum” dedi.

Ambulansın siren sisteminin çalışmadığını yolda giderken de kesinlikle trafiği tehlikeye düşürecek bir davranışta bulunmadığını belirten Akkaya, ”Ürünlerimi yazın klima, kışın kalorifer kullanarak koruyorum. Çevre esnaf ilk gördüklerinde çok şaşırdı. Bu uygulamaya ilçede ilk kez ben imza attım. Hem ben memnunum hem de ürün verdiğim fabrikalar memnun kalıyor” diye konuştu.

“Ambulans sağlık için hasta taşır biz de sağlık için gıda taşıyoruz” diyen Ali Akkaya, bu prensipte çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...