Bu besinler sivilce yapıyor!

Sivilce oluşumuna sebep olan besinleri ölçülü tüketerek cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz...

19 Temmuz 2018, Perşembe 10:08
A A
Şekerli içecekler

Şekerli içecekler

Şekerli içeceklerden kaçının. Şekerin bağışıklık sistemini güçsüzleştiren etkisine ek olarak çeşitli şekerli içecekleri içtiğimizde, daha az su tüketir hale geliyoruz. Yeterli su içmek berrak, sağlıklı bir cilt bakımı için gereklidir.

Süt Ürünleri

Süt Ürünleri

Süt ürünleri birçok kişide sivilceleri kötüleştirebilir. Eğer süt ürünleri tüketmek veya süt içmek gerekiyorsa, sertifikalı organik ürünleri satın almanız gerekir. Sütün doğal hormonlar içermesi önemlidir. İneklere verilen çeşitli hormonlar, sütlerin de bu hormonlardan etkilenmesini sağlamaktadır.


Çikolata

Çikolata

Çikolata içerisindeki yüksek yağ oranı ve karbonhidratlar ile sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlar. Bu yüzden tüketiminden kaçınılmalıdır. 

Dondurma

Dondurma

Şeker, bağışıklık sistemini sekteye uğratır ve bakteri enfeksiyonlarına karşı vücudu savunmasız hale getirir. Şeker, cildin esnek yapısının kaybolmasına da sebep olur. Kuru ve sağlıksız ciltler, enfeksiyonlara açıktır. Bu yüzden aknesiz bir cilt için mutlaka dondurmadan uzak durulması gerekir.

Ekmek

Ekmek

Sivilce yapan gıdalardan bir diğeri ise ekmek. Sivilce oluşumunu önlemek için beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği veya çavdar ekmeği tercih edilmelidir.

Vücudumuzda sivilce çıkmasını engellemenin bir diğer yolu soğan halkası gibi trans yağlar ile kızartılan yiyeceklerden uzak durmak. 

Patates kızartması

Patates kızartması

Sivilcesiz bir cilde sahip olmak için uzak durmanız gereken besinler arasında elbette patates kızartması da yer alıyor. Kızartılarak tüketilen patates sivilce oluşumunu tetikliyor.


Şeker

Şeker

İşlenmiş şekerler vücudun kan şekeri seviyesini değiştirir. Bu da gözenekleri etkileyerek sivilce oluşumunu arttırır.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.