Bu besinleri tüketirseniz...

Sağlıklı beslenmenin birçok faydası olduğu gibi cinsel sağlığı da etkiliyor. Cinsel hayatınız kötüye gidiyorsa birazdan vereceğimiz besinleri tüketerek daha iyi orgazm yaşayabilirsiniz. İşte o besinler...

28 Şubat 2019, Perşembe 15:39
A A
İSTİRİDYE

İSTİRİDYE


Bu klasik afrodizyak aslında tüm ününü hak ediyor. Kabuklu deniz ürünleri (aslında tüm deniz ürünleri) seks hormonlarının kritik bileşenleri olan mineraller ile doludur. Deniz ürünlerindeki mineraller vücut tarafından kolaylıkla kullanılabilir tuz formları şeklindedir.

FINDIK YAĞI TÜKETİN

FINDIK YAĞI TÜKETİN


Kötü ününe rağmen, kolesterol bütün seks hormonlarının kökenidir. Eğer siz ya da sevgiliniz son zamanlarda yöneldiğiniz bir beslenme programı sayesinde sağlıklı yağlar tüketmeye başladıysanız, libidonuzda da bir sıçrama hissetmeniz son derece doğal. ‘Soğuk preslenmiş’ etiketli bitkisel ve fındık yağı tüketin.

TAHILLAR

TAHILLAR


Kandaki testosteron miktarını artırır. Uzmanlar libido pompalamak için haftada birkaç kez pişmiş yulaf ezmesi yemenizi öneriyor.

BAL

BALTatlı şeyler bol bor kaynağıdır. Bor vücudun metabolizmasına ve temel kadın seks hormonu olan östrojen salgılanmasına yardımcı olur. Bor aynı zamanda, kandaki testosteron seviyesini de arttırıyor ki bu da hem kadın hem erkekte genital seks ve orgazm için oldukça önemli.

ÇİKOLATA

ÇİKOLATA


Çikolata sinir uyarılarını artıran methylxanthine içerir. Ayrıca, haz alma duygusunu da yaratır. Doku, renk ve kokusu ile de havaya girmenizi sağlayacak bir yiyecek olan çikolata, dondurma olarak da tüketilebilir.

YOSUN

YOSUN


Yosun başka bir mineral kaynağı. Tiroit fonksiyonuna yardımcı olan iyot açısından oldukça zengindir. Medikal testlerde kendini göstermeyen hipotiroidi hastalığı olan kadınlarda libido düşüklüğü gözükmesi normaldir. Yosun daha iyi bir orgazm için tercih edilmeli.

YUMURTA

YUMURTA


Özellikle B6 ve B5 (pantotenik asit) olmak üzere B vitaminleri açısından çok zengin olan yumurta, hormon ve enerji seviyelerini dengeleyerek ve vücudu strese sokan üzüntüyü uzaklaştırarak seks hayatınıza büyük katkıda bulunabilir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İç çamaşırlarıyla milyoner oldu!