'Bu bir kapatma değil, engelleme'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, "Bunu bir kere kapatma, yasaklama diye algılamak doğru değil. Bu bir engelleme" dedi

21 Mart 2014, Cuma 13:25
A A

TBMM’de kıldığı Cuma namazının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, gazetecilerin erişimin engellendiği Twitter ile ilgili soruları cevapladı.

'TWITTER TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ KAALE ALMIYOR'

Akdoğan, "Bunu bir kere kapatma, yasaklama diye algılamak doğru değil. Bu bir engelleme. Burada şuna karar vermemiz lazım. Kişi hak ve özgürlüklerini koruyacakmıyız, korumayacakmıyız. Burada vatandaşlarımızın şikayeti üzerine doğrudan özel hayatlarına müdahale ve saldırı şikayeti üzerine mahkemenin verdiği bir karar var. Hiç ki dedi.

TWITTER BAŞKANINA TEPKİ

Bir gazetecinin,başbakan Erdoğan'ın 'Twitter’in kökünü kazıyacağız' açıklamasının ardından erişimin kesildiğini hatırlatması üzerine Akdoğan "Mahkeme kararları bugün ortaya çıkmış değil. Mahkeme karaları neticesinde bu uygulamaya gidilmiştir. Bu konuda Twitter başkanı açıklama yapıyor ve SMS üzerinden bunun açılabileceğini söylüyor. Oysa o kişi biraz sorumlu bir kişi olsa çıkar mahkeme kararı karşısındaki duyarsızlığa niye cevap vermezde, millete akıl verir. Yani Türk milletini para makinesi gibi görür cevap verir" dedi.

Fırat KESKİNKILIÇ / ANKARA (DHA)
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.