Bu cinayet Şarköy'ü ayağa kaldırdı

Bu cinayet Şarköy'ü ayağa kaldırdı

Uğur Özdemir limanda bira içen ve kendisine bira vermeyen Recep Kurt'u bıçaklayarak öldürünce Kurt'un yakınları ve mahalle sakinleri, gözaltına alınan Özdemir'i linç etmek için polis merkezine girmek istedi

05 Kasım 2012, Pazartesi 16:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AK Parti Şarköy İlçe Başkanı Osman Kurt’un amcasının oğlu olan Recep Kurt, kayalıkların üzerinde tek başına bira içmeye başladı. İddiaya göre, madde bağımlısı ve karıştığı kavgalar nedeniyle kaydı bulunan Uğur Özdemir, Kurt’tan bira istedi.

Kurt olumsuz cevap verince ikili arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşünce, Özdemir cebinden çıkarttığı bıçağı Kurt’un göğsüne sapladı. Özdemir kaçarken, çevredekilerin haber vermesiyle gelen ambulansla Şarköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kurt, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

500 KİŞİ TOPLANDI

Olaydan sonra otomobiline binerek kaçan Uğur Özdemir, ilçe çıkışında polis tarafından yakalanarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Evi, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında olan Recep Kurt’un yakınları ise, şüphelinin müdürlüğün içinde olduğunu öğrenince, önünde toplandı.

Gece, linç girişimi endişesi taşıyan polis ekipleri, cinayet zanlısını dışarıya çıkartmadı ve adli sağlık kontrolü için doktor polis merkezine geldi. Toplanan kalabalığın sayısı 500’ü bulunca, Tekirdağ merkez ve ilçelerden çok sayıda çevik kuvvet, özel harekat polisi ve bir panzer ve şüpheliyi Adliyeye götürmesi için zırhlı cip Şarköy’e geldi.

GAZ BOMBASI PATLADI

Bugün öğle saatlerinde öfkeli kalabalık şüpheliyi linç etmek için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne girmek istedi. Bazıları ise çiçek saksılarını polise fırlattı. Bunun üzerine polis, kalabalığı biber gazı sıktı. Bu sırada bir polisin elinden düşen gaz bombası patlayınca yayılan dumandan, hem öfkeli kalabalık, hem de polisler etkilendi. Kalabalık polis merkezinin önünden ayrılmezken, şüphelinin sorgusu sürüyor. Öldürülen Recep Kurt'un ise bugün toprdağa verileceği bildirildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE SALDIRI

Şarköy’de kendisine bira vermediği için öldürdüğü Recep Kurt’un katil zanlısı Uğur Özdemir’in gözaltında tutulduğu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde biriken yaklaşık 3 bin kişiden oluşan öfkeli kalabalık önce binadan içeri girmek istedi. Polisler barikat kurarak buna izin vermedi. Bunun üzerine öfkeli halk polise taş ve sopalarla saldırdı. Tekirdağ Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Bozkurt saldırıda yaralandı. Bunun üzerine polis merkezinin önünde biriken kalabalığa panzerden tazyikli su sıkıldı. Bu sırada öldürülen Recep Kurt’un babası Arif Kurt polis megafonundan halkı sakin olmaya davet etti. Ancak bu anonsta halkın sakinleşmesini sağlayamadı.

Bununla da başarılı olmayan polis bu kez bekleyen kalabalığa biber gazı ile müdahale etti. Kalabalığın pois merkezinin önünü bir an açması ile emniyet binasının kapısına zırhlı araç getirildi. Halk bu kez de zırhlı araca saldırdı. Yeniden biber gazı ile dağıtılan öfkeli kalabalığın kaçışmasını fırsat bilen güvenlik güçleri zanlıyı saat 19.30 sıralaında Şarköy Adliyesi’ne getirerek arka kapıdan içeri aldı. Şarköy Adliyesi’nde nöbetçi mahkemeye çıkarılan sanık Uğur Özdemir adam öldürmek suçundan tutuklanarak Tekirdağ T Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

TOPRAĞA VERİLDİ


Bu arada sahilde kendisinden bira isteyen Uğur Özdemir tarafından bıçaklanarak öldürülen Recep Kurt ise Şarköy Çarşı Camii’nde kılının ikindi namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.
 

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 24 kez Türkiye'ye geldi, 25'inci girişinde yakalandı!