Bu davranışlara dikkat! Libidoyu düşürüyor!

Hem kadınlarda hem de erkeklerde libido düşüklüğü görülebiliyor. Libido düşüklüğünün birçok nedeni olsa da partnerin davranışları da cinsel hayatınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Partnerinizin yaptığı bazı davranışlar, cinsellikten soğumanıza neden oluyorsa, oturup enine boyuna konuşmanın vakti geldi demektir. Sonuçta mutlu bir ilişki için mutlu bir cinsellik oldukça önemli. Şimdi sizlere, kadınları cinsellikten soğutan bazı erkek davranışlarından bahsedeceğiz...

19 Eylül 2021, Pazar 14:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
GÜVENSİZLİK

GÜVENSİZLİK

Güven bir ilişki için olmazsa olmazdır. Kadınların partnerleriyle cinsel ilişkiye girmek istememelerinin en büyük nedeni de güvensizliktir. Çoğu kadın aradaki güven köprüsü kurulmadığı sürece cinsel ilişkiye girmeyi planlamaz. Bu nedenle ilişkide öncelik cinselliğe değil, karşılıklı güvene verilmelidir.

Daha önce aldatılma problemi yaşamış bir kadın, yine cinsellik konusunda çekincede kalacaktır. Onu aldatan partneriyle ilişkisini devam ettirmeye karar verdiyse, aralarındaki cinsel bağ da eskisi gibi olmayacaktır. Aranızdaki güven bağını yeniden kurma çalışmalarına hız kesmeden devam etmeniz şart.

KONTROL EDİLEMEYEN ÖFKE

KONTROL EDİLEMEYEN ÖFKE

Partneriniz öfkesini kontrol edemiyorsa, uçlarda yaşıyorsa, cinsellikten keyif almanız biraz zor olabilir. Birbirinizi ne kadar severseniz sevin, öfke patlamalarının ardından zevkli bir birliktelik yaşamanız zor.

Kavgadan sonra gelen ateşli sevişme sadece filmlerde olur, bunu sakın unutmayın. Partnerinizin öfkesini kontrol edebilmesi için onunla konuşun ve gerekirse yardım almasını sağlayın. Sürekli yaşanan kavgalar ilişkinizi ve cinsel hayatınızı zedeler. Zamanla aranızdaki saygı da sevgi de biter.

YARGILAMAK

YARGILAMAK

Birinin sizi yargılaması son derece sinir bozucu bir durum. Hele ki bu kişi partnerinizse! Sadece cinsellik değil, her konuda sizi yargılıyor ve size baskı uyguluyorsa, zamanla cinsel isteğiniz bitecek ve ilişkinizin sonu gelecektir. Herkesin bir sınırı vardır ve taraflar bu sınırlara saygı göstermelidir.

Dış görünüşünüz ve fantezileriniz konusunda yargılanmak utanmanıza neden olabilir. Özellikle dış görünüşünüz konusunda kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Böyle bir durumda ilişkinizi yeniden gözden geçirmenizde fayda var.

SİZİ ANNESİ GİBİ GÖRÜYORSA...

SİZİ ANNESİ GİBİ GÖRÜYORSA...

Erkeklerin annesine düşkün olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Genelde ilişkisinde de annelerinden gördükleri ilgiyi görmek isterler. Eğer siz partnerinize annesi gibi davranıyorsanız, zamanla sizi annesi gibi görmesi olası...

Siz bu durumdan rahatsız olmasanız bile zamanla yataktaki keyifli anlar yerini monotonluğa bırakacaktır. Bu nedenle siz ona annesi gibi davranmayın, o da sizi annesi gibi görmesin. Bir erkek de kendi çayını doldurabilir ya da karnını doyurabilir.

ÇOCUK GİBİ DAVRANMASI

ÇOCUK GİBİ DAVRANMASI

Erkekler, kadınların korunmaya ihtiyacı olduğunu düşünür. Bu yüzden kadınlara çocuk gibi davranmayı severler. Ancak bu durum abartıldığı zaman yatak maceralarınıza elveda diyebilirsiniz. Sürekli sizi çocuk gibi hissettiren, en basit şeyleri bile size yaptırmayan bir erkek çok da çekici değildir.

Çocuksu yaklaşımlar zamanla cinsel isteğinizin azalmasına neden olacaktır. Partnerinizin adeta bir baba rolü üstlenmesi, ilişkinizi temelden sarsabilir. Bu nedenle partnerinizle konuşmayı ve rahatsız olduğunuzu dile getirmeyi ihmal etmeyin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkilerin eninde sonunda bitmesine neden olan 7 durum