Bu defile diğerlerini hiç benzemiyor

Moda dünyasının en tartışmalı isimlerinden biri olan Rick Owens'in Paris'teki defilesi tartışmalara yol açtı

07 Mart 2016, Pazartesi 10:22
A A

Moda dünyasının en tartışmalı isimlerinden biri olan Rick Owens'in Paris'teki defilesi tartışmalara yol açtı

Amerikalı tasarımcı Rick Owens kimilerine göre bir deha. Ama moda dünyasının en tartışmalı isimlerinden biri olduğu şüphe götürmez!

Perşembe günü Paris'teki defilesi sadece modacılar arasında değil, sosyal medyada dünya çapında tartışmalara neden oldu.

Rick Owens'ın 2017 sonbahar-kış koleksiyonu, tasarımlardan çok, modacının kullandığı aksesuarlar ve sunum itibarıyla tartışma yarattı.

çünkü Owens podyumda yine sıradışı bir sunum denemiş ve bazı modellerin birbirini çanta gibi taşımasını sağlayan bir koreografi uygulamıştı.

Modellerin başlarına geçirelen dev saç yumakları da, bol kesimli kıyafetlerin tamamlayıcı unsuru olarak düşünülmüştü.

Her ne kadar bazı eleştirmenler, tasarımların fütüristik ve devrimci çizgiler taşıdığını savunsa da, bu derece uç noktalardaki kıyafetlerin günlük hayattaki kullanımı konusunda sorunlar yaşanabileceğini de belirtiyorlar.

Modacının kendisi de, tasarımlarını sürreal sanat eserleri olarak tanımlarken, sunumda dengesizliği ön plana çıkardığını söylüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.