'Bu Erdoğan'ın falan operasyonu değil'

'Bu Erdoğan'ın falan operasyonu değil'

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'paralel yapı' iddialarına yönelik soruşturmasıyla ilgili, "Bu Erdoğan'ın falan operasyonu değil, tarafı biziz. Bu kesinlikle Tayyip Erdoğan ile Fetullah Gülen arasındaki bir çatışma değil Türk milleti ile onlar arasındaki çatışmadır" dedi

19 Aralık 2014, Cuma 18:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aydın’da partisinin il binasının açılışına katılan Doğu Perinçek, Türkiye’nin derin bir krizin içerisine girdiğini öne sürdü. Bu ortamdan kurtulmak için demokrasi ve cumhuriyet sevdalılarının birleşmesi gerektiğini savunan Perinçek, birleşmenin adresinin ise İşçi Partisi olduğunu söyledi. Perinçek, şunları söyledi:

"Mustafa Kemal’in askerleri ’Aslanlı Yolda’ bir iktidar yürüyüşü gerçekleştirdi. Bu yürüyüşümüze her partiden vatandaş katıldı ve katılmaya da devam ediyor. Sizlerin özlemini duyduğunuz birleşme olacaktır. Türkiye’nin halkçıları, milliyetçileri ve devrimcileri çeşitli partilere dağılmışlardır ama bu süreç, önümüzdeki büyük çözüm zorunluluğu bu kesimleri birleştirecek. Bu birleşmenin de İP’de olacağı görünüyor."

"BU SORUŞTURMA ZORUNLU VE GEREKLİDİR"

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ’paralel yapı’ iddialarına yönelik olarak yürüttüğü soruşturmaya değinen Perinçek, şunları söyledi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri ve İşçi Partisi’ni etkisiz hale getirmeye kalkanlar, savcılık tarafından soruşturuluyor. Bu soruşturmalar vatanı savunmak ve Cumhuriyeti tekrar ayağa kaldırmak için zorunlu ve gereklidir. Halkımız gösterdiği tavırla tarafını belli ediyor. Bu Erdoğan’ın falan operasyonu değil, tarafı biziz. O bakımdan bu uygulama Türkiye’de demokrasi için ve yasa dışı operasyonlar yapan yeraltı hükümetinin bertarafı için zorunlu uygulamalardır ve de tarafı millettir, biziz. Bu kesinlikle Tayyip Erdoğan ile Fetullah Gülen arasındaki bir çatışma değil, Türk milleti ile onlar arasındaki çatışmadır."

Cem ULUCAN/AYDIN, ( DHA )

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kılıçdaroğlu'nun 'yapılaşma yetkisi' iddiasına Bakan Ersoy'dan yanıt