Bu eşyaları evinizden uzak tutun

Evimiz, kendimizi en rahat ve güvende hissettiğimiz yer. Ancak evimizde bulundurduğumuz bazı eşyalar hem bizi rahatsız edebilir hem de sağlığımız için zararlı olabilir. İşte o eşyalar...

24 Kasım 2018, Cumartesi 15:35 Son Güncelleme:
A A
Yapay bitkiler

Yapay bitkiler

Bitkiler odanıza sıcaklık getirebilir. Fakat yapay olanlar hariç. Gerçek bitkilere zaman ayırmak istemediğinizde yapay bitkilere de başvurmayın. Plastik çiçekler yerine, kaktüsler veya sulu meyveler gibi iddiasız bitkiler alın.

Uzatma kabloları

Uzatma kabloları

Uzatma kablolarını hepimiz evimizde kullanıyoruz. Fakat aşırı yüklenilmiş uzatma kabloları evinizde yangına neden olabilir...Banyodaki havlular

Banyodaki havlular

Sıcak ve nemli bir banyoda bulunan havlular, bakteriler için harika bir ortam yaratır. Onları başka odada bir çekmecede tutmak daha iyi olacaktır. Ayrıca banyo havlularını haftada en az bir kez yıkamanız gerekmektedir.

Plastik mutfak eşyaları

Plastik mutfak eşyaları

Plastik kaplar, hafif ve yer kaplamayan bir şey olarak gözükse de gezegenimiz için çok tehlikelidir. Normal bulaşık takımlarını kullanmak, plastikten daha iyidir. Yani plastik kirliliğe katkıda bulunmaktan ziyade, bulaşık makinenizi yıkamak için birkaç dakikanızı harcamak, sizin için daha iyi olacaktır.

Kullanma tarihi geçen makyaj malzemeleri

Kullanma tarihi geçen makyaj malzemeleri

Zamanı geçmiş makyaj malzemelerinin kullanılması önerilmez. Zaten bunlarla iyi bir makyaj yapamazsınız üstelik sağlığınız için de çok zararlıdırlar.

Yelken çiçeği

Yelken çiçeği

Bu çiçek türü, çocuklar ve evcil hayvanlar için tehlikelidir. Eğer çiğnemiyor ya da yutmuyorsanız, bu çiçek zararlı değildir. Bir insan veya bir hayvan bitkinin herhangi bir kısmını yemesi durumunda, iltihaplı, tahriş olmuş bir ağza sahip olur ve mide bulantısı yaşayabilir...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.