Bu filmlerde başrolde doğa var: 10 harika film

Doğa temalı filmler her zaman yola çıkma isteği doğurmaz mı? Bunda, doğanın harekete geçiren etkisi görürüz. Doğa cesaretlendirir, içinden bir ses 'yola çık' der. Bugünlerde biraz harekete geçmeye, motive olmaya ihtiyacınız varsa size harika bir liste hazırladık. İşte doğa temalı 10 harika film!

01 Ağustos 2020, Cumartesi 15:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

18. yüzyıl sonlarında Britanya’da genç bir kadının portresini yapmakla görevlendirilen bir sanatçının hikayesini konu ediyor. İzole bir adada bir yaşam süren ressam olan Marienne’nin genç kadının portresini yaptığını kimseye söylememesi gerekmektedir.

Okja

Okja

Okja adını verdiği bir domuzu büyüten küçük Mija, Okja büyüdüğü zaman Mirando şirketinin onu geri alma kararına karşı mücadele veriyor.

 Snow Walker

Snow Walker

Kanada’da yaşayan bir adamın bindiği uçak eskimo bölgesinde düşer ve Eskimo kız ile tanışır. İkisi birlikte hayatta kalma mücadelesi vermeye başlarlar.

Arctic

Arctic

Kuzey Kutbu’nda mahsur kalan ve hayatta kalma mücadelesi veren bir adamın öyküsünün anlatıldığı bu filmde, eşsiz kar manzaralarına tanık olmaya hazır olun! Joe Penna tarafından yönetilen bu film, Joe Penna ve Ryan Morrison tarafından yazıldı.

Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

Arabistanlı Lawrence, Arap İsyanı’nın başlamasında önemli bir rol oynayan İngiliz bilim adamı ve ordu casusu Thomas Edward Lawrence’ın Arabistan’daki görev sürecinde yaşananları konu alıyor. Kuzey Afrika’da genç bir teğmen olan Lawrence’ın bir teklif üzerine Arabistan’a gözlemci olarak gitmesi ve zamanla bölgede isyan çıkaran Araplara yardım etmesiyle artık, Arabistan topraklarına İngilizlerin de eli değmiş olur. Osmanlı Devleti’ne karşı kışkırtılan Arap halkı, İngilizlerle işbirliği içerisine girerek Osmanlı Devleti’yle çatışacağı bir savaşa sürüklenir.

Whale Rider

Whale Rider

Whangara kabilesinin enteresan bir inanışı vardır. Yeni Zelanda’nın Doğu yakasında konuşlanan Whangara kabilesi, soylarının binlerce yıl önce o topraklara bir balinanın sırtında geldiğine dair güçlü bir inanca sahiptir. Bu atalarının adı Paikea'dır. Bu inanışa göre kabilenin geleneklerinde işleyen töre şu şekildedir: Kabileye şef olarak seçilen kişiler ailenin ilk doğan erkek çocukları olmak zorundadır ve bu kabilede yaşayan 11 yaşındaki "kız çocuğu" Pai'nin ise gözü şefliktedir. Pai'nin bilge Büyükbabası Koro, kabilenin müstakbel başkanını tayin edecek olan mercidir. Lider olmak isteyen küçük kız Pai, bu uğurda ne gerekirse yapmaya kararlıdır. Dünyada her şeyden çok sevdiği büyükbabasına karşı gelecek bile olsa... 


Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1902'de köle ticaretinden kaçan Afrikalı esirlerin torunları olan bir Gullah ailesi, Güney Carolina ile Gürcistan sınırı arasında bir bölgeye taşınır. Bu süreçte kökenlerine yolculuk yapan Gullah ailesi bireyleri, aile olmanın değerini anlayıp, özgürlüklerini kazanmak için savaşmaya karar verir.

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı

1950’li yıllarda, Orta Batılı bir aileyi merkezine alan film ailenin en büyük oğlu Jack’in, çocukluk masumiyetinin kaybolmasından başlayarak buruk bir yetişkinlik evresine geçişini konu alıyor. Tam bu geçiş sürecinde de babası (Brad Pitt) ile yaşadığı çalkantılı baba-oğul ilişkisi, öykünün merkezine oturuyor. Jack'in olgunluk hali (Sean Penn) artık modern çağda yolunu yitirmiş bir bireydir. Kaderin varlığını ve çıkmazlarını sorgularken, diğer yandan yaşamın anlamını bulmaya çalışır...


 Into the Wild

Into the Wild

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir. Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher aynı zaman başarılı bir atlettir de. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Alaska’nın ıssız ormanlarında sona eren bu yolculuk esnasında ve sonrasında Christopher, hayatını kökünden değiştirecek bazı kişilerle tanışarak, hayatın anlamını ve ölümün kaçınılmazlığını en sert haliyle deneyimleyecektir.


Kaptan Fantastik

Kaptan Fantastik

Ben Cash, ABD’nin Kuzeybatı Pasifik ormanlarında, 6 çocuğu ile beraber bir kabinde medeniyetten izole bir hayat yaşamaktadır. Bu izole ortamda ebeveynlik, kendi doğrularını yaratmıştır ve çocuklar moderniteye karşı bir bağışıklık kazanamamışlardır. Ben, kendini çocuklarını büyük bir titizlikle hem fiziksel hem de entelektüel olarak yetiştirmeye adamıştır. Fakat karısı Leslie’nin ölümü ormandaki "düzeni" de sarsar. Zira çocuklar annelerinin cenazesine katılmak için şehre ve medeniyete dönmek isterler. Ev eğitimi ile yetiştirdiği çocuklarının hem annesi hem babası olan Ben için bundan sonrası ormandaki hayattan daha zor olacaktır...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yolda izlemek için 10 çıtır çerez dizi