Bu fotoğraf coronadan 43 bin kişinin öldüğü ülkede çekildi

Bu fotoğraf coronadan 43 bin kişinin öldüğü ülkede çekildi

Corona virüs nedeniyle 43 bin kişinin öldüğü İngiltere'de havaların ısınmasıyla beraber binlerce kişi plajlara akın etti. Görüntüler 'pes' dedirtti.

25 Haziran 2020, Perşembe 15:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Corona virüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İngiltere'de sıcak hava dalgasının etkisiyle, binlerce kişi plajları doldurdu. Southend ve Bournemouth plajlarında çekilen fotoğraflarda binlerce kişinin plajlara akın ettiği ve sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı görüldü.

Uyarılar dikkate alınmadı 

İngiltere plajlarında çekilen fotoğraflar, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın sosyal mesafe kuralının 2 metreden 1 metreye indirildiğini açıklamasının ardından geldi. Britanya medyasında, bağımsız bilim insanlarından gelen uyarılara rağmen önlemlerin gevşetilmesi ve normalleşme sürecine girilmesine yönelik eleştiriler yer aldı.

Gazetelerde manşet oldu

"Merhaba Yaz" manşetiyle çıkan Daily Mirror gazetesi, ön sayfasında "Karantina yorgunu İngilizler yılın en sıcak gününde plajları doldurdu" ifadelerine yer verirken, Telegraph gazetesi ön sayfasında kullandığı plaj fotoğrafına "Sadece kuduz köpekler ve İngilizler..." başlığını uygun gördü. "Güneş Tuzağı" başlığını kullanan Financial Times ise ön sayfasında "Plajlardaki kalabalıklar riskleri görmezden geliyor" ifadelerine yer verdi.

Yılın en sıcak günü yaşandı

Öte yandan hava sıcaklığının 32.6'yı bulduğu İngiltere'de Çarşamba günü yılın şu ana kadarki en sıcak gününün yaşandığı açıklandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eyfel Kulesi aylar sonra tekrar açılıyor