Bu fotoğraflar vaka sayısı en çok olan iller listesindeki Konya'da çekildi

Vaka sayısının en fazla olduğu illerimiz arasında yer alan Konya'da çekilen görüntüler duyarlı vatandaşlar tarafından tepki topluyor. Bazı kişilerin maske ve sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlendi.

12 Ağustos 2020, Çarşamba 14:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Konya'da, corona virüs vakalarındaki artışa rağmen bazı vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadığı görüldü. Kent genelinde denetimlerini yoğunlaştıran polis ekipleri, vatandaşları maskeleri takmaları konusunda uyarıyor.

Kentte, son günlerde corona virüs vaka sayısında artış yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün yaptığı açıklamada son 3 gün içerisinde vaka sayısında artış görülen iller arasında Konya'nın da olduğunu belirtti. 


Buna rağmen kent merkezinde çoğunluğun maske taktığı görülürken, bazı kişilerin ise maske ve sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlendi.

Polis ekipleri gördüğünü uyarıyor

Polis ekipleri gördüğünü uyarıyor

Kentteki uygulamalarını artıran polis ekipleri, maske takmayan veya maskesi çenesi altında olan kişileri maskeleri takmaları konusunda uyarıyor.


Vatandaşlar tepki gösteriyor

Vatandaşlar tepki gösteriyor

Vatandaşlar, maske takmayanlara tepki gösterdi. Maske takmayanların hem kendilerinin hem de başkalarının hayatını tehlikeye attığını söyleyen vatandaşlar, corona virüsün ancak alınan tedbirlere uyulmasıyla yenileceğini ifade etti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, annesi ve avukat kardeşini öldürdü