Bu hafta ne yapsak? (10-16 Şubat)

10-16 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da katılabileceğiniz konserden, tiyatroya, tiyatrodan müzikale tüm etkinliklere göz atmaya ne dersiniz? İşte etkinlik rehberimiz... (Posta.com.tr)

10 Şubat 2020, Pazartesi 13:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
10 Şubat Pazartesi: İbrahim Selim ile Bu Gece

10 Şubat Pazartesi: İbrahim Selim ile Bu Gece

Uzun süredir Youtube’da yayınladığı güçlü içerikleri ile kendine sadık bir kitle edinen İbrahim Selim, “İbrahim Selim ile Bu Gece” adlı yeni programında, Türkiye ve gündeme dair konularıyla farklı ilgi alanlarındaki sürpriz konuk sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. “İbrahim Selim ile Bu Gece” programı sezon boyunca her hafta touché’de izleyici ile buluşurken program Zorlu PSM’nin YouTube kanalından da kaçırdığınız bölümleri de izleme fırsatı sunuyor!

Mekan: Touche

Saat: 21:00

10 Şubat Pazartesi: Aşk Şiirlerinden Seçmeler

10 Şubat Pazartesi: Aşk Şiirlerinden Seçmeler

Bir İş Sanat klasiği haline gelen şiir dinletilerinde bu ay “aşk” var. Şiir tutkunlarına romantik bir gece vadeden “Aşk Şiirlerinden Seçmeler” başlıklı dinletiyi Atilla Birkiye hazırladı, Mehmet Birkiye sahneye uyarladı. Müzik direktörlüğünü Serdar Yalçın’ın yaptığı dinletide, modern şiirimizin ustaları Ahmed Hâşim, Nâzım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Oktay Rıfat, Orhan Veli, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Cahit Külebi, İlhan Berk, Sabahattin Kudret Aksal, Necati Cumalı, Özdemir Asaf, Attilâ İlhan, Arif Damar, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever ve Cemal Süreya’dan seçilen şiirler yer alıyor. Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Metin Belgin ve Hakan Gerçek’in seslendireceği dizeler, 10 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda.

Mekan: İş Kuleleri Salonu

Saat: 20:30


11 Şubat Salı: Notre Dame'in Kamburu Müzikali

11 Şubat Salı: Notre Dame'in Kamburu Müzikali

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri ‘Notre Dame'in Kamburu Müzikali’, 11 Şubat Salı günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyicisiyle buluşuyor.

Vural Bingöl ile Erhan Yaman’ın sahneye koyduğu oyunun yönetmenliğini de Vural Bingöl üstleniyor. Dekor ve kostüm tasarımının Andrea Primavera ve Sırrı Topraktepe’ye, ses ve ışık tasarımının Ömer İzgin’e ait olduğu oyunda Vural Bingöl, Kamala Mustafayeva, Andrea Primavera, Erhan Yaman, Murat Yaşar Özdemir, MerdisUçkan, Alaattin Bahar, Ayça Azize Ergün, Nilüfer Ömürlü, Göker Yıldız, Ezgi Eneç, Seymur İlham ve Özden Ulusoy rol alıyor.

Oyunda çirkin ve kambur bir kilise zangocu olan Quasimodo, Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo ve krala bağlı komutan Phoebus’un çingene kızı Esmeralda’ya olan aşkları anlatılıyor.

Mekan: Trump

Saat: 20:30

10-11-12 Şubat: Damdaki Kemancı

10-11-12 Şubat: Damdaki Kemancı

Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olan Damdaki Kemancı müzikali, Zorlu PSM prodüksiyonu ile izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Devlet tiyatrolarının önemli isimlerinden Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrolde yer aldığı müzikal, kalabalık oyuncu kadrosu ve deneyimli yönetmen Mehmet Ergen rejisi ile Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Mekan: Zorlu PSM

Saat: 21:30

12 Şubat Çarşamba: Ozan Musluoğlu Quartet

12 Şubat Çarşamba: Ozan Musluoğlu Quartet

2000 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik bölümüne burslu olarak giren Ozan Musluoğlu 2001 yılında kontrbas eğitimine Volkan Hürsever , James Lewis, Kürşat Andnezaretinde devam etti. Rec Jazz etiketi ile 2009 yılında ilk albümünü, 2011 yılında ikinci albümüni çıkardı. Musluoğlu Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli 12 caz piyanistiyle kaydettiği My Best Friends Are Pianists’i de 2012 yılında sevenleriyle buluşturdu. 2015 yılında çıkardığı son albümü “My Best Friends Are Vocalists” yayınlandığı yıl Itunes tarafından yılın en iyi caz albümü seçildi.

Ozan Musluoğlu Quartet hem Musluoğlu’nun albümlerinden eserler hem de 1950’li ve 60’lı yılların caz standartlarından örneklere yer vereceği performansını kaçırmamak için şimdiden yerinizi alın.

Mekan: touché

Saat: 21:00

Mekan:  touché

Saat: 21:00

13 Şubat Perşembe: TBT Millennium - 2000’s Pop Party

13 Şubat Perşembe: TBT Millennium - 2000’s Pop Party

Zorlu PSM’nin “TBT” parti serisi bu kez Millennium’un hafızalarımıza kazınan, ezbere bildiğimiz şarkılarına ev sahipliği yapıyor. DJ Erdinç Erdoğdu’nun set’in başına geçeceği ve yerli/yabancı şarkılardan oluşacak özel seçkisiyle TBT Millennium - 2000’s Pop Party'de hayat bulacak.

Mekan: Zorlu PSM-%100 Studio’

Saat: 21:00

14 Şubat Cuma: Ajda Pekkan konseri

14 Şubat Cuma: Ajda Pekkan konseri

Türkiye'nin süperstarı Ajda Pekkan, 14 Şubat'ta Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında ve Zorlu PSM - BKM iş birliğiyle Turkcell Sahnesi'nde unutulmaz bir konsere imza atmaya hazırlanıyor.

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Saat: 21:00

15 Şubat Cumartesi: Urban Spirit - HipHop Ladies

15 Şubat Cumartesi: Urban Spirit - HipHop Ladies

Urban Spirit - HipHop Ladies projesi geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de özellikle günümüzde dansta cinsel ayrımcılığı vurgulamak, dansla birlikte kız çocukları ve kadınlara kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir platform yaratmak amacıyla ortaya çıkmış bir projedir. Proje kapsamında bir araya gelen geleceğin kadınları, başarılı ve tecrübeli kadın dans eğitmenleri ile çalışmalar gerçekleştirerek yaratıcılıklarını özgürce ortaya çıkarma imkanı buluyorlar. Eğitmenler dans atölyelerinin yanı sıra sokak dansları türlerini kullanarak, dans terapisinin temellerini oluşturan hareket ile mekan bütünlüğü, beden ve zihin bağlantısı gibi yaratıcı hareket çalışmaları yapıyorlar. 16 Şubat akşamı Türk ve yabancı başarılı kadın koreograflardan bazılarının performansları yine Zorlu PSM Sky Lounge sahnesinde seyirciyle buluşacak.

Mekan: Zorlu PSM Sky Lounge

Saat: 12:00

16 Şubat Pazar: Gipsy Kings by André Reyes

16 Şubat Pazar: Gipsy Kings by André Reyes

Dünya müzik tarihine “Bamboléo”, ‘’Estrellas’’ ve “Compas” gibi zamansız şarkılar kazandıran Gipsy Kings, “Gipsy Kings by André Reyes” projesi ile yoğun talep üzerine 16 Şubat’ta Zorlu PSM’de! Grammy Ödüllü Latin pop müzik efsaneleri karşı konulmaz melodileri, ateşli ve tutkulu performansları ile dinleyicilere müzikal bir ziyafet yaşatmaya hazırlanıyor.

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Saat: 21:00

12, 13, 14 ve 15 Şubat: Jolly Joker konserleri

12, 13, 14 ve 15 Şubat: Jolly Joker konserleri

Sevgililer Günü heyecanına 12 Şubat’ta başlanacak olan Vadistanbul’da Haluk Levent & Melek Mosso, 13 Şubat’ta Hakan Altun, 14 Şubat’ta Gülsen ve 15 Şubat’ta Levent Yüksel sahne alacak. Müzik coşkusunu Anadolu yakasında yaşamak isteyenler içinse Jolly Joker Kartal’da 13 Şubat’ta Merve Özbey, 14 Şubat’ta Ceylan Ertem ve 15 Şubat’ta Haluk Levent sevenleri için aşk şarkıları söyleyecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Oscar Ödülleri sahiplerini buldu