Bu hafta ne yapsak? (14-19 Ocak)

14-19 Ocak tarihleri arasında İstanbul'da katılabileceğiniz konserden, tiyatroya, tiyatrodan müzikale tüm etkinliklere göz atmaya ne dersiniz? İşte etkinlik rehberimiz... (Posta.com.tr)

14 Ocak 2020, Salı 14:59 Son Güncelleme:
A A
17 Ocak Cuma: Melis Sökmen

17 Ocak Cuma: Melis Sökmen

Türkiye'nin en güçlü pop caz vokallerinden, Billy Paul, Tony Jones, Michael Brown ve Yvonne Sanchez gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan uluslararası sanatçı, Melis Sökmen, eşsiz performansı ve caz, r&b, latin, soul, blues yorumları barındıran geniş müzik repertuvarı ile 17 Ocak’ta touché sahnesine seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sökmen’e piyanoda Evren Karakul, kontrbasta Berker Şahin, davulda Emre Günaydın, flüt ve vokalde Aysun Sökmen, kemanda Yonca Silin ve çelloda Jülide Canca Eke eşlik edeceği bu müzik şöleni için touché’de yerinizi almayı unutmayın.


Mekan: Touche

Saat: 21:3014 Ocak Salı: Fırat Tanış

14 Ocak Salı: Fırat Tanış

Oyuncu Fırat Tanış’ın tek kişilik türkülü seyirlik gösterisi ‘Gelin Tanış Olalım’14 Ocak Salı günü saat 20:30’da Trump Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor.

‘Gelin Tanış Olalım’da Fırat Tanış, türkülerin yollarından geçerek ezgilerin izlerini sürüyor, hikayelerle ayrılıktan, vuslattan, gurbetten, haktan, hakikatten bahsediyor. Farklı kültür ve yörelere ait 11 türkünün de yer aldığı gösterinin yazarı ise Prof.Dr. Semih Çelenk. 80 dakikalık gösteri süresince Fırat Tanış 11 türkü söylerken, oyunculuğuyla sözü şiiri müziği enfes yorumuyla harmanlıyor ve seyircisine adeta bir terapi sunuyor.

Fırat Tanış’a sahnede Cem Erdost İleri, Mehmet Taylan Ünal, Sitar Sertaç Şanlı ve Mesut Ulusan enstrümanlarıyla eşlik ediyor.


Mekan: Trump Sahne

Saat: 20.30

15 Ocak Çarşamba: Şaşkın Aşıklar

15 Ocak Çarşamba: Şaşkın Aşıklar

Melda Gür, İrfan Kangı, Zeynep Gülmez, Cem Kılıç ve Burcu Binici’nin başrollerini paylaştığı ‘Şaşkın Aşıklar’ tiyatro oyunu, 15 Ocak Çarşamba günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyicilerle buluşuyor.

Marc Camoletti’nin kaleme aldığı, İrfan Kangı’nın yönettiği ‘Şaşkın Aşıklar’, evli bir Fransız çiftin birbirlerini aldatmaya çalışırken düştükleri komik durumları sahneye taşıyor. Akılları dışarıda kalmış Fransız karı kocanın yuvalarını dağıtmamaları için hizmetçileri Anna’nın verdiği çılgın mücadeleyi anlatan oyun, eğlendirici ve hareketli sahneleriyle bu gerçeği izleyiciye başarıyla kanıtlıyor.


Mekan: Trump Sahne

Saat: 20:30

16 Ocak Perşembe: Bavul

16 Ocak Perşembe: Bavul

Çiçek Dilligil, Bekir Aksoy, Mert Asutay ve Yasemin Hadivent’ten oluşan usta oyuncu kadrosuyla ‘Bavul’ adlı tiyatro oyunu, 16 Ocak Perşembe günü saat 20.30’da Trump Sahne’de izleyicilerle buluşuyor.


Sam Bobrick’in kaleme aldığı, Levent Tülek’in uyarladığı ve yönettiği iki perdelik komedi oyunu; bavullar ile birlikte karışan hayatları, dost olmakla aşık olmak arasında sıkışan duyguları muhteşem kadın-erkek komedyasıyla sunuyor. Karışıklıklarla başlayan, birbirine son derece zıt iki insanın çılgın, delice ve kahkaha dolu karşılaşmalarını anlatan ‘Bavul’, izleyenlere gülmeyi garanti ediyor.


Mekan: Trump Sahne

Saat: 20.30

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER ABD medya kralı tecavüzcü Roger Ailes