Bu hafta vizyona giren 8 film

Hazır okullar da tatile girmişken, çocukları alıp sinemaya gitmenin tam zamanı! Bu hafta vizyona iki güzel çizgi film giriyor. Bununla beraber yetişkinler için de alternatifler var.

17 Ocak 2020, Cuma 10:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
1- Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

1- Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Yönetmen: Kamil Aydın

Oyuncular: Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Ece Çeşmioğlu 

Film, Balkan coğrafyasındaki zulmün önüne geçmek için zorlu bir mücadeleye girişen Fatih Sultan Mehmet'in seçkin savaşçı birliği Akıncıların hikayesini anlatıyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fethinin ardından rotasını Roma’ya çevirir. Ancak bu sırada Sırp kralı Lazar, Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişinin önüne geçmek ister. Fatih Sultan Mehmet'e ölümüne bağlı olan Akıncılar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa ile ittifak kuran, Balkan coğrafyasında büyük bir zulme neden olan Lazar’ın planını bozmak için, harekete geçer. Fatih’in Akıncıları, hak ve adaleti sağlamak ve yaşanan zulme dur diyebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

2- Karakomik Filmler 2

2- Karakomik Filmler 2

Yönetmen: Cem Yılmaz

Oyuncular: Cem Yılmaz, Özkan Uğur, Cem Davran

‘Karakomik Filmler’ serisinin devam filmi Karakomik Filmler 2" 'Deli' ve 'Emanet' adında iki filmden oluşuyor. 'Deli', en büyük hayali sevdiği kızın karşısında oturmak olan bir taksicinin, gece mesaisinde başına gelenler olayları konu ederken; 'Emanet', yetenek yarışmalarına katılıp bu sayede şöhret olmanın hayalini kuran bir dansçıyı anlatıyor.

3- Dolittle

3- Dolittle

Yönetmen: Stephen Gaghan

Oyuncular: Robert Downey Jr., Harry Collett, Carmel Laniado

IMDB Puanı: 5.9

Dolittle, kraliçenin hastalığına çare bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkan Dr. John Dolittle'ın hikayesini anlatıyor. Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını keser ama genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir. Hastalığa çare aramak için efsanevi bir adaya doğru yola koyulan Dolittle’a bu süreçte genç çırağının yanı sıra endişeli bir goril, kuş beyinli bir ördek, alaycı devekuşu, kutup ayısı ve akıl hocası olan papağan da eşlik eder.

4- Kuzular Firarda: Uzay Parkı (A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon)

4- Kuzular Firarda: Uzay Parkı (A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon)

Yönetmen: Will Becher, Richard Phelan

Oyuncular: Justin Fletcher, Kate Harbour, David Holt

IMDB Puanı: 7.0

Sessiz sakin Mossingham kasabasının üzerinde, gökyüzünde ortaya çıkan garip ışıklar, gizemli bir ziyaretçinin galaksinin ve samanyolunun ötesinden geldiğini haber vermektedir. Ancak yakındaki Mossy Bottom Çiftliği'ndeki muzur koyun Shaun'ın zihninde başka şeyler vardır; yaptığı birçok plan sürekli bıkkın Bitzer tarafından engellenmektedir. Ancak bu şaşkın ve sevimli uzaylı, Mossy Bottom Çiftliği'nin yakınlarına inanılmaz bir güçle düştüğü zaman, koyun Shaun uzay gücünde bir eğlence ve macera için büyük bir fırsat görür. Koyun Shaun, tehlikeli bir örgüt onu yakalamadan önce bu galaksilerarası ziyaretçiye evin yolunu göstermek için zorlu bir mücadeleye girişecektir. Dünyanın geleceği Shaun ve sürüsünün ellerindedir. Onların başarısız olması dünyadaki her canlının kaderini belirleyecektir. Yaramaz koyun Shaun ve kalabalık sürüsü çok geç olmadan Mossy Bottom Çiftliği'ndeki Farmageddon'u engelleyebilecekler mi?

5- Bedenimi Kaybettim (J'ai perdu mon corps)

5- Bedenimi Kaybettim (J'ai perdu mon corps)

Yönetmen: Jérémy Clapin

Oyuncular: Hakim Faris, Dev Patel, Victoire Du Bois

IMDB Puanı: 7.6

Film, ayrıldığı vücudunu bulmak için laboratuvardan kaçan bir elin hikayesini anlatıyor. Bedeninden ayrılmış bir el, ait olduğu vücudu bulmak için laboratuvardan kaçarak yola koyulur. Ancak yol boyunca karşısına üstesinden gelmesi gereken birçok engel çıkar. Pizza kuryesi Naoufel’e kavuşmak için her şeyi yapmaya hazır olan el, önüne çıkan güvercinler ve sıçanlarla mücadele eder. Elin vücuttan nasıl ayrıldığının cevabı ise Naoufel ve Naoufel’in kütüphane çalışanı Gabrielle’e olan hislerinde saklıdır.

6- İstasyon

6- İstasyon

Yönetmen: Kadir Genç, Volkan Adıyaman

Oyuncular: Güneş Cyrina Özek, Burak Ergün, Volkan Uygun

Film, kızının katillerinden intikam almaya çalışan bir annenin hikayesini anlatıyor. Genç bir kadın olan Hira, kızını bir doğum gününde kaybetmiştir. Yaşadığı acıdan sonra kendisini toparlamayan Hira, akıl hastanesine yatmak zorunda kalır. Acılı kadın, kızının katillerini bulup intikam almaya kararlıdır. Katilleri bulmak için araştırmaya başlar. Komiser Servet’ten yardım ister. Kızının doğum gününde izini bulduğu katilleri tek tek istasyona çağır. 

7- Saklı Gerçekler (La Vérité)

7- Saklı Gerçekler (La Vérité)

Yönetmen: Hirokazu Kore-eda

Oyuncular: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke

IMDB Puanı: 6.6

Film, genç bir kız ve aktris annesi arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Fabienne Dangeville, Fransız sinemasının en gözde yıldızlarından biridir. Hayatı, onu seven ve hayran olan erkekler arasında geçmiştir. Artık yaşlanan oyuncu, anılarını paylaştığı bir kitap yayınlar. Annesinin hayatına dair olan kitabı okuyan Lumir, büyük şok geçirir. Çünkü okudukları pek de gerçekleri yansıtmaz. Bunun üzerine Lumir, kocası Hank ve kızı ile birlikte New York’tan Paris’e, annesinin yanına gider. Fabienne’in geçmişiyle ilgili paylaştıkları, anne kız arasında büyük bir yüzleşmenin yaşanmasına neden olur.

8- Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları (Månelyst i Flåklypa)

8- Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları (Månelyst i Flåklypa)

Yönetmen: Rasmus A. Sivertsen

Oyuncular: Kari Ann Grønsund, Trond Hovik, Per Skjølsvik

IMDB Puanı: 6.7

Film, Ay'a yolculuk yapan Nolan ve arkadaşı Louis’in yaşadığı maceraları anlatıyor. Ay’a yapılacak bir yolculuk için Norveç ekibinin başında, Flaklypa köyünden çıkmış parlak mucit Reodor vardır. Cesur astronot Nolan’ın bu macerasında yanlış gidecek bir şey olmayacağı düşünülse de pek çok şey beklendiğinden farklı gelişir. Nolan ve arkadaşı Louis’i Ay’a yaptıkları bu yolculukta birçok sürpriz bekler.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu hafta ne yapsak? (14-19 Ocak)