'Bu hükümete tehdit, bu millete gözdağı sökmez'

'Bu hükümete tehdit, bu millete gözdağı sökmez'

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Döviz kurlarıyla, faizle, ekonomiyle Türkiye'ye hiza vermeye çalışıyorlar ama buradan söylüyorum, hükümetten söylüyorum, hükümetin merkezinden söylüyorum, yine başaramayacaksınız. Bu hükümete tehdit, bu millete gözdağı sökmez." dedi

23 Ağustos 2018, Perşembe 22:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TBMM Başkanı Yıldırım, Refahiye ilçesindeki meydanda Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği'nce düzenlenen 17. Geleneksel Bal Festivali'nde yaptığı konuşmada, Erzincanlılar gibi her bayramda sılayı rahim yapmak üzere memleketlerine geldiklerini söyledi.

"Görevi aldığım 22 Mayıs 2016'da bir şey söyledim. 'Milletimizin için rahat olsun, bu ülkenin başına 40 yıldır bela olan terörü mutlaka bitireceğiz ve bu alçaklara bir daha bu ülkeye zarar vermeyeceği şekilde hakettiği cezayı vereceğiz' dedim. Elhamdülillah gönül rahatlığıyla söylüyorum ki, terör artık bu topraklarda bitme noktasına gelmiştir. Güvenlik güçlerimizin, askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, güvenlik korucularımızın üstün gayreti ve başarısıyla elhamdülillah artık terör bu ülkenin korkulu rüyası olmaktan çıkmıştır. Erzincan Türkiye'nin en güvenli şehri haline gelmiştir, Erzincan'a da bu yakışır. 24 ayar, 24 plakalı, iklimi sert insanı mert Erzincanlılara bu yakışır, sizlerle gurur duyuyorum değerli hemşehrilerim."

'HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ'

Yıldırım, önlerinde çok önemli hedeflerin olduğunu ifade ederek, "Şartlar ne olursa olsun, içeride ve dışarıda ülkeye karşı ne planlar yapılırsa yapılsın asla şunu aklınızdan çıkarmayın.

Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi asla bozmayacağız, daim olacağız, bir, beraber, iri, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Yarınımız, bu günümüzden daha güzel olacak hiç endişe etmeyin. Moralinizi bozmaya çalışanlara asla fırsat vermeyelim çünkü artık yeni sistemde bir yandan gazi meclisimiz, ülkemizin ihtiyacı olan yasaları birer birer çıkaracak, bir yandan da sizlerin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanımız ve kabinesi de memleketin, milletin ihtiyacı olan bütün hizmetleri en güzel şekilde yapacaklar.

Zaman daha etkin kullanılacak, bürokrasi dahada azalacak ve ülkemizin 2023 hedefleri, muasır medeniyetlere giden yolda emin adamlarla gerçekleştirilecek." diye konuştu.

Geçen 16 yılda hem Türkiye'ye hem doğup büyüdüğü topraklara çok güzel hizmetler yaptıklarını anı yazan kavanozdaki balı hediye etti.

Festivale, Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Refahiye Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, AK Parti İstanbul milletvekili Osman Boyraz ve çok sayıda davetli katıldı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Öğrenciler her gün muhtarın evini kuşatıyor! İşte nedeni