Bu kafaya bu müdür

Kayseri Develi'deki Necmiye Mustafa Maşlak Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Cafer Arık'ın öğrencilere sıra dayağı çektiği iddialarını müfettişler soruşturuyor. Velilerden ise müdüre destek geldi: 'Döver de sever de...'

29 Ocak 2010, Cuma 05:00
A A

Kayseri Develi’de Necmiye Mustafa Maşlak Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Cafer Arık’ın, öğrencilere sıra dayağı çekmesi cep telefonu ile görüntülenmişti. Milli Eğitim soruşturma başlatmış ve 2 müfettiş görevlendirmişti. Velilerden okul müdürüne sürpriz bir destek geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan 20 veli, çocuklarına sıra dayağı çeken Müdür Cafer Arık’ın görevden alınmamasını istedi. ‘

'SOPA DEĞİL CETVEL' DEDİLER

Destek için imza kampanyası düzenleyen velilerden Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Kolay şunları söyledi: “Müdürümüze komplo kuruldu. Sopa dedikleri şey bir cetvel. Öğrencilerin canının acımadığını, müdürümüzün doğru yaptığını düşünüyoruz.” Bazı velilerin de “Müdür, döver de sever de” demesi dikkat çekti.

DİLEKÇE OKULDAN FAKSLANDI

Müdüre destek verilmesi istenen dilekçe örneğinin bizzat Necmiye Mustafa Maşlak Sağlık Meslek Lisesi’nden velilere fakslandığı öğrenildi. Üzerinde okulun logosunun da olduğu dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Develi Necmiye Mustafa Maşlak Lisesi öğrenci velileri olarak, her okulda olan ve geçmiş yıllarda çekilen basit görüntüler bahane edilerek, meslek onurunu koruyan, görevini hakkıyla, sonuna kadar yerine getiren okul müdürümüze yapılan bu haksız ve vicdansız linç girişimini kınıyoruz.”

Ahmet Oğuz GÜNDÜZ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.