Bu kez patron değil, sendika protesto edildi

Bu kez patron değil, sendika protesto edildi

Eskişehir'de bir fabrikada çalışan ve bağlı bulundukları sendikanın, işçi haklarını savunmadığını iddia eden işçiler, yürüyüş yaptı

10 Kasım 2012, Cumartesi 19:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eskişehir’de bir fabrikada çalışan ve bağlı bulundukları sendikanın, işçi haklarını savunmadığını iddia eden işçiler, yürüyüş yaptı. Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikada çalışan çok sayıda işçi, mesai bitiminde servis araçlarına binmeyerek kent merkezine yürümeye başladı.

Sloganlar atarak Ankara-Bursa karayolu kenarında yaklaşık 5 kilometre yürüyen işçiler, kent merkezindeki Sanayi Kavşağı’nda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete itikalinin 74’üncü yıl dönümü dolayısıyla saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

Burada, işçiler adına açıklama yapan Yener Ulusoy, çalıştıkları fabrika yönetimiyle hiçbir sorunlarının olmadığını dile getirdi. İşçilerin tüm problemlerinin sendikayla olduğunu ifade eden Ulusoy, "Sendikanın bize verdiği vaatleri yerine getirmemesi bu yürüyüşe sebep oldu. Bağlı bulunduğumuz sendika işçi haklarını savunmuyor. Hep beraber hakkımızı aramak için mücadelemize devam edeceğiz" dedi. Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.  

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Amazon, avuç içi ile ödeme sistemini başlatıyor