'Bu kupayı almayı çok istiyorduk'

'Bu kupayı almayı çok istiyorduk'

CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonlar Ligi Final maçında Fransa'nın RC Cannes ekibini 3-0 mağlup ederek Avrupa şampiyonu olan Fenerbahçe Universal'da, tarihinde ilk kez bu kupayı kazanmanın coşkusu yaşanıyor.

25 Mart 2012, Pazar 22:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Maç sonu oyuncuların açıklamaları şöyle;
EDA: "Çok mutluyum, duygularımı anlatamam, şu an sevinçten hepimiz ağlıyoruz. Bütün arkadaşlarım çok çalıştık. Hepsini kutluyorum. Kupayı başkanımız Aziz Yıldırım’a armağan ediyorum.

DUYGU; Doğum günümde en büyük hediyeyi aldım. Hem doğum günüm, hem şampiyon olduk, kendimi bugün doğmuş gibi hissediyorum.

YAĞMUR: Çok inandık, çok çalıştık, iyi oynadık. Şimdi sırada madalyalarımızı takıp kupamızla başkanımızın yanına gitmek var...

ASBAŞKAN CİHAN KAMER: "KIZLARIMIZA HELAL OLSUN, TEKNİK HEYETE HELAL OLSUN, BAŞKANIMIZA HELAL OLSUN"

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanlarından Cihan Kamer ise, "Şu anda Avrupa şampiyonuyuz. Her sene altımızdan kayan şeyi yakaladık bu sene, kızlarımıza helal olsun, antrenörlerimize helal olsun, başkanımıza helal olsun. İnşallah önümüzdeki hafta final Eight’te basketbolcu kızlarımız bizi final four’a götürecekler, onlar da kupayı kaldıracaklar. Fenerbahçe’nin bu kadar sıkıntı içinde bu kupa inanılmaz bir başarı. Bütün branşlarda Fenerbahçe hala, her şeye rağmen gördüğünüz gibi ayakta duruyor. Avrupa şampiyonluğunu yakalıyor.

Cannes’da başkanımız gözyaşlarıyla bu kupayı teslim etmişti. Şimdi arkadaşlarımız gözyaşlarıyla bu kupayı teslim aldı.

Ligde de iddialıyız. Futbolda 8 maçımız kaldı, 8 maçı da kazanıp şampiyon olacağız.

Yapılacak tek bir yorum var. Fenerbahçe bütün branşlarında tam bir spor kulübü olduğunu gösteriyor. Bu durum hiçbir sıkıntı hiçbir şey bizi deviremez mesajını veriyor. Milyonlarca taraftara bu işe gönül vermiş insanlara helal olsun. Hiçbir anlam çıkarmaya gğerek yok, senelerdin dökülen alın teri, çalışmanın meyvesini alıyoruz. Fenerbahçe alnının teriyle bu işi yapıyor. Çalışma ve alınteri...Başka hiçbir şey değil" diye konuştu.

BAŞKANVEKİLİ NİHAT ÖZDEMİR: "BU KUPAYI ALMAYI ÇOK İSTİYORDUK"


Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir ise, "2 sene üst üste kupayı kaçırdık, bir tanesinde biliyorsunuz Cannes’a kaybetmiştik. Geçen sene 3. olduk ama en azından bir Türk takımı şampiyon olmuştu.

Bu kupayı almayı çok istiyorduk. Başkanımız istiyordu, herkes istiyordu. Bu sene iyi mücadele edip bunu aldık. Bütün teknik kadroyu oyuncularımızı kutluyorum. Fenerbahçe müzesine çok önemli bir değeri olan , hele bu yıl 3 temmuz’dan bu yana çok sıkıntılar geçirdik, bu yıl kazanmamızın ayrı bir mutluluğu var.

Bu hafta içinde bayan basketbol finalleri var. Hedefimiz bayan basketbolda da kupayı kaldırmak, Allah inşallah nasip eder.

Futbolda da hem ligde hem kupada iddiamız devam ediyor. 2 kupayı da kaldırmak inşallah nasip olur. UğraşıyoruZ, bütün oyuncularımız, teknik kadromuz uğraşıyor. Bunun mücadelesi veriliyor. Zaten herkes , başta taraftarımız bu işin bilincinde. İnşallah başarıyı yakalayacağız. Az kaldı" dedi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray Avrupa'da turladı