Bu okulda 30 ikiz, 1 üçüz eğitim görüyor

İzmir'in Buca ilçesindeki Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu’nda 30 ikiz ve 1 üçüz eğitim görüyor

19 Aralık 2017, Salı 19:52
A A

Bu özelliğiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için girişim başlatılan okulda, en çok yaşanan sorun ise birbirine benzeyen öğrencilerin isimlerinin karıştırılması.

Bin 400 öğrencisi bulunan Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu öğrencilerini gören şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Öğrencilerin 16’sının tek yumurta ve 14’ünün de çift yumurta ikizi olduğu öğrenildi.

Okulda öğretmenlerin, yöneticilerin ve diğer öğrencilerin yaşadığı başlıca sıkıntı ise bu öğrencilerin isimlerini karıştırmak. Öğrencileri dersleri ve ikili ilişkilerinde karıştıran öğretmenlerin, bunu yaşamamak için onları kiloları, boyları, gözlükleri, vücut özelliklerine göre ayırt etmeye çalıştığı belirtildi. 

Tek yumurta ikizlerinin de sınıfın iki farklı köşesine oturtulduğu ifade edildi. Okulun bu özelliğini çocuklarını kaydettirip eğitimlerine başlamasından sonra fark ettiklerini söyleyen veliler, öğrenci karışıklıklarının yaşanmasıyla ilgili tatlı anılar edindiklerini anlattı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Eraslan, bu hoş durumun tesadüfen ortaya çıktığını, hem İzmir’in hem de okullarının tanıtımı için Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuracaklarını söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.