Bu şarkı adamı katil ediyor

Filipinler'deki karaoke barlarda Frank Sinatra'nın söylediği 'My Way' şarkısı yasaklandı. Gerekçe: Söyleyenlerle dalga geçenler yüzünden cinayetlerin artması!

08 Şubat 2010, Pazartesi 05:00
A A
Bu şarkı adamı katil ediyor

ÇOK BİLİNEN ŞARKI

Amerikalı şarkıcı ve aktör Frank Sinatra’nın 1969’da seslendirdiği ‘My Way’ (Benim Yolum) adlı şarkısı Filipinler’deki karaoke (müzik çalarken sözlerini ekrandan okuyarak şarkıyı söylemek) barlarda yasaklandı.

Gerekçe olarak bu şarkı yüzünden işlenen cinayetlerin sayısındaki artış gösterildi. Filipinler’de son yıllarda en az 6 kişinin ‘My Way’ şarkısı yüzünden hayatını kaybettiği bildirildi.

’HATA FARK EDİLİYOR’

Yetkililer cinayetlerin nasıl işlendiğini şöyle açıklıyor: “Bu şarkının sözlerini hemen herkes biliyor. Bu yüzden söyleyen hata yaptı mı diğerleri bunu farkediyor ve onunla dalga geçiyor.

Ayrıca şarkının ‘Hayatı dolu dolu yaşadım’ anlamına gelen sözleri de kişilerin egosunu güçlendiriyor. Bu ego patlaması sonucu dalga geçenlere sert karşılık veriyorlar. Çıkan kavga sonucu insanlar katil oluyor.”

FRANK SİNATRA

‘My Way’in nakaratının Türkçe çevirisi şöyle:

‘...Hayatı dolu dolu yaşadım.

Her anayolu baştan sona dolaştım.

Ve dahası, çok daha fazlası, Hepsini keyfimce yaptım.

Pişmanlık mı? var elbette biraz.

Ama sözü edilmeyecek kadar az.

Hep yapmam gerekeni yaptım.

Ve hepsine istisna olarak baktım...’

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.