Bu sefer tutmadı!

Hakkında ortaya atılan hemen her iddia doğru çıkan cihaz hakkındaki son söylenti, bu kez yalan çıktı

14 Ağustos 2013, Çarşamba 20:15
A A

Microsoft, yeni çıkacak olan Xbox One'ın açıklanan özelliklerinde değişiklik yapmaya karşı olmadığını şimdiye kadar pek çok kez gösterdi. Konsolun DRM'ından vazgeçildi, kullanılmış oyun konusunda var olan kısıtlamalar değiştirildi ve en son olarak konsol GPU'sunun saat hızını güçlendirildi. Bunların dışında, tüm Xbox One donanım paketlerine bir kulaklık seti ekleyeceğini açıklayarak daha önce "kulaklık olmayacağı" şeklindeki açıklamasını da değiştirmiş oldu.

Ancak yakın zamanda isi

Xbox One ve Sony'nin PlayStation 4'ünün her biri 8GB RAM'e sahip olacak ancak PS4 GDDR5 seçeneğini sunacak ve 170.6 GB/s bandwidth'i için 5500 MHz özelliğine sahip olacak. Xbox One ise DDR3 RAM kullanırken, 68.3 GB/s bandwidth ile 2133 MHz özelliklerinde olacak. Ancak belirtmek lazım ki Xbox ayrıca 32MB'lık bir eSRAM e sahip olacak ve bunun 102 GB/s gibi bir bandwidth desteği sunması gerekiyor.

Resimlerle: Xbox One'dan ve Xbox tanıtımından resimler!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.