Bu sonbahar bandana takmak için 11 neden ve 11 farklı bandana takma şekli

Bandana takmak çocukluğumuzda kaldı sanıyoruz ama durum hiç öyle değil. Ufak bir değişiklik gibi görünse de bir anda havanı değiştirir, sandığından çok daha fazla güzelleştirir. Bugün bu ufak gibi görünen dev değşimi uygulamaktan korkma ve bandana tak. Peki ama neden ve nasıl diyorsun? Şimdi tüm bunları tek tek anlatacağız. Sana da çevrenden duyacağın iltifatları karşılamak kalacak. Üstelik bandana takmanın seni bir anda nasıl fotojenikleştireceğini düşün. İşte sana ufak bir bandana takma rehberi.

04 Eylül 2020, Cuma 16:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bugün bir sert mi olmak istiyorsun?

Bugün bir sert mi olmak istiyorsun?

Bandana her zaman feminen bir hava katmaz. Bazen alnında bağlanmış bir bandana, sana blazer ceket ve kısa saç ikilisinden daha maskülen bir hava katar. Gömleklerle giymeni tavsiye ederiz.

Kabarık saçların artık daha sakin

Kabarık saçların artık daha sakin

Kabarık saçlarına ısıyla şekil vermek yerine bandanaları dene. Hem stiline bir değişiklik katmış olur, hem de saçına zarar verecek ısıdan korursun.

Sevmediğin kulaklarını gizler

Sevmediğin kulaklarını gizler

Eğer kepçe kulaklarımı sevmiyorum ama nasıl gizleyeceğimi de bilmiyorum diyorsan, bandana senin için hazır. Kulaklarını şık bir şekilde kapatmış olursun.

Pastoral bir hava katar

Pastoral bir hava katar

Bandananı hangi mevsim nerede takarsan tak anında pastoral bir havaya bürünür, hemen tarlaya gidecekmişsin gibi bir imaj yaratır. Ki bu çok tatlı.

Saçlarını güneşten korur

Saçlarını güneşten korur

Özellikle işlem görmüş saçları güneşten korumak için şapka takılması önerilir. Eğer şapka takmayı sevmiyorsan, bandana gibi harika bir seçeneğin var. Yazın saç bakımı için en önemli kural havuz ya da klorlu sudan çıktıktan sonra saçını bol su ile yıkaman ve sonrasında saçının fazla suyunu alarak koruyucu ürün kullanmaya dikkat et.

Dalgalı saçlarını kontrol altına alır

Dalgalı saçlarını kontrol altına alır

Dağınık sahil dalgalı saçlar, pürüzsüz düz saçlardan çok daha iyi bir tutuş sağlar. Bu nedenle, saçlarını dalgalandırarak saç bandını kullanırsan bozulmasını engellemiş olursun. Tüm yapman gereken, saçlarını maşa yardımıyla dalgalandırıp, hafifçe krepe yap ve tara.


Makyajınla uyum sağlar

Makyajınla uyum sağlar

Renkli makyajını yaptın ama makyajınla 'match' edeceğin bir giysi bulamadın mı? Bandana yine imdadına koşar. Üstelik renk renk giysiden daha ucuzdur. Eski kıyafetlerini keserek bile bandana yapabilirsin.

Düz topuzlardan sıkıldığın anda

Düz topuzlardan sıkıldığın anda

Düz topuzlardan sıkıldığın anda bandanalı topuzlar yanında. İster kıyafetine uydur, ister basic bir tişörtle dene ama bu modeli kesinlikle dene.

Annenin eski fotoğraflarına benzeyeceksin

Annenin eski fotoğraflarına benzeyeceksin

Bandanın nostaljik havasını kimse inkar edemez. Annenin genlik fotoğraflarını düşün, en az bir bandanalı fotoğrafı vardır. Anında eski fotoğraf albümünden fırlamış gibi duracaksın.

Bohem bir hava katar

Bohem bir hava katar

60'ların çiçek çocuklarına benzemek istemez misin? İster festivale git, ister bir konsere, ister bahar şenliğine, istersen okula.

Maske olarak kullanabilirsin

Maske olarak kullanabilirsin

Annenin diktiği ya da eczaneden aldığın maskelerden sıkıldıysan bandananla maske yapmayı bir dene deriz. Hem stilini konuştur, hem Covid-19 mücadelesinde bilinçli bir tavır al.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Taylor Swift'in 16 yıllık moda ve güzellik evrimi