Bu SSD'ler sınırları zorluyor

Mevcut SSD'leri unutun! Bu 2 SSD hem kapasite hem de akıl almaz fiyatlarıyla "yok artık" dedirtiyor!

02 Şubat 2013, Cumartesi 12:30
A A

Hızlı veri erişiminin önemli olduğu alanlarda rakip tanımayan SSD (Solid State Disk) sürücüler, artan kapasiteleri sayesinde geleneksel sürücüleri tehdit eder hale geldiler. STEC firmasının geliştirdiği MLC (multilevel cell) teknolojisini kullanan SSD sürücüler, 2 TB kapasiteye sahip olacak. s840 SAS ve s1120 PCIe Accelerator isimli yeni sürücüler, sadece daha geniş kapasiteli olmakla kalmayacak, daha ufak öncüllerine göre daha fazla yıpranma payına sahip olduklarından daha dayanıklı da olacaklar.

STEC firması, SSD sürücülerin geleneksel sürücüler karşısındaki en büyük dezavantajı olan yıpranma sonucu kapasite kaybı sorununu kullandıkları CellCare donanımı sayesinde çözdüklerini iddia ediyor. Her iki model de beş yıl yıpranma garantili. Beş yılın geleneksel sürücüler için üst yıpranma sınırı olduğunu düşünürsek bunun oldukça iddialı bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu kapasite ve dayanıklılığın bir bedeli var: Şubat ayında piyasaya çıkacak olan s840 SAS 7.995 dolar, s1120 PCIe Accelerator ise 9.425 dolara satılacak.

Resimlerle: En iyi 10 SSD testte!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.