Bu tüyoları uygulayanın hayat kalitesi artıyor!

Hayat yeterince yorucu olabilir. Fakat yaşadığımız bu hayatı kolaylaştırmak sizin elinizde. Nasıl mı? İşte cevabı...  

19 Ağustos 2017, Cumartesi 09:47
A A

Eğer sınıfta sunum yapacaksanız, ilk yapan olmak için gönüllü olun. Bu esnada herkes kendi sunumunu düşüneceği için hatalarınız ya da eksikleriniz kimsenin dikkatini çekmeyecektir.

Bir yakınınız ona alıştıramadığınız bir davranış ya da seçimle karşınıza çıktıysa, onların bu hareketini hemen gözüne sokmayın. İnsanların rahat hissetmesini sağlayın.

Biriyle konuşurken rahat hissetmiyorsanız, birlikte yürürken bunu yapmayı deneyin. Yüzyüze olmamak iki tarafı da rahatlatacaktır.

Bir İnternet sitesinde online yardım chat penceresindeyseniz, karşınızdaki operatör yazdıklarınızı henüz göndermeseniz bile görebilir. Dikkatli olun.

Eğer buz yemeyi seviyorsanız, buzluğa üzüm atmayı deneyin. Oldukça değişik bir lezzet alternatifi olduğunu göreceksiniz.

Yolunuz bir gün New York City’ye düşerse, en iyi manzara için herkesin yaptığı gibi Empire State binası yerine Rockefeller Center’daki gözlem noktasını deneyin.

Haftasonunu bir gün izinle birleştirerek tatile çıkacaksanız, Cuma yerine Pazartesi izin alın.

Alışveriş listenizde aldığınız şeylerin üzerini çizmek yerine yanına fiyatını yazın. Böylece ne kadar para harcadığınız konusunda daha bilinçli olursunuz.

Eğer müşterilerle yüzyüze çalışıyorsanız ve bir müşterinin söylediklerini anlamakta güçlük çekiyorsanız, sabredin ve onu anlamaya çalışın. Unutmayın, siz belki bir defa anlamak için fazladan çaba sarf edeceksiniz. Ama o kişi hep anlaşılmama problemleri yaşıyor.

Bir diyalog esnasında iki taraf da aniden sustuysa ve o “rahatsız edici sessizlik” peyda olduysa, sakin olun ve gerilmeyin. İnsanlar bazen yalnızca sessizliğin tadını çıkarabilmeli, öyle değil mi?

Eğer ofiste defterinizle ya da laptop’ınızla gezip durursanız, kimse boş yaptığınızı fark etmez.

Eğer işyerinize yeni bir sima katıldıysa, ona bir an önce kendinizi tanıtın.

Eğer işiniz gereği sürekli ayakta duruyorsanız, yanınızda yedek çorap taşıyın.

Sizinle yeryüzü arasında duran hiçbir şeyde masraftan kaçınmayın. Ayakkabı, yatak, lastikler vs.

Sinek ya da böcek spreylerini su geçirmez yüzeylerde (yağmurluk, çadır vs.) kullanmayın. Bu ilaçlar kumaşların su geçirmezlik özelliğine zarar verebilir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2017'nin trend rujları