Bu yol nereye çıkıyor?

Seytantepe'de, TT Arena Stadı'nın önünden başlayıp Maslak'a kadar yapılan yaya yolunun çıkışının olmaması çevredekilerin tepkisine neden oldu

07 Ocak 2014, Salı 17:32
A A
Bu yol nereye çıkıyor?

Yolun, Türk Telekom Arena Stadı’nda oynanan maçlar sonrası çevrede oluşan yaya yoğunluğunu azaltmak için, stad çıkışından Maslak’taki 3. Kolordu Komutanlığı’na kadar yapıldığı öne sürüldü.

TEM'in yanında uzanan yolun çıkışı ne toplu taşıma araçlarının bulunduğu bir yere ne de yayaların rahatça yürüyebileceği bir alana çıkıyor, Maslak-TEM bağlantısının bulunduğu ve araçların hızla geçtiği yola açılıyor. Çevrede işyeri bulunanlar yolun ne maksatla yapıldığını ve çıkışının olmamasını anlayamadıkları söylüyor. Yol üzerinde bulunan bir şirketin genel müdürü olan Ahmet Ertan, şunları söyledi;

"Maç günleri TEM üzerine park eden araçların oluşturduğu yaya trafiğinden sıkıntı duyulduğu için, buraya bir yaya yolu yaparak çözüm üretmeye çalışılıyor. Ancak bu yol, TEM'in yanından geçiyor. Yol bu şekilde kalırsa,  yayalar otoyol için sıkıntı yaşayacak, yol üzerindeki işyerleri park konusunda sıkıntı çekecek.

Asıl sorun bu yaya yolunun bağlandığı Büyükdere Caddesi’nde hiçbir toplu ulaşım aracının olmaması. Ne metro ne belediye otobüsü ne de bir park yeri olmaması. Oraya ulaşan yayalar için tek çözüm Büyükdere Caddesi’nin TEM’e bağlandığı yolun üzerinden yürüyerek karşıya geçip, 200-300 metre yürüyerek ve sadece Sarıyer yönüne giden belediye otobüslerinin durağına ulaşmak. Böyle bir çözümün bir faydası olacağını düşünmüyorum."

DHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...