Buca Belediyesi'nden parklarda özel çalışma

Buca Belediyesi'nden parklarda özel çalışma

Buca Belediyesi'nden parklarda özel çalışma

01 Nisan 2021, Perşembe 10:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

BUCA Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bahar ayarıyla birlikte ilçedeki park ve bahçelerin tamamında bakım çalışması başlattı. Vatandaşların daha temiz ve düzenli bir alanda vakit geçirmelerine imkan sağlamak için ekipler budama, tamir ve kosa ve çim biçme çalışması yürütüyor.

Kentin yeşil varlığını korumak ve geliştirmek için hız kesmeden çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, ilçe genelindeki park ve bahçelerde bakım çalışması başlattı. Buca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, zorlu kış aylarının ardından sokakları ısıtmaya başlayan bahar ayları itibariye, Buca'nın tüm parklarında üç koldan seferberlik ilan etti. Parklarda yürütülen rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra saha ekipleri, uzayan dallara müdahale, oyun gruplarının tamiri ve parklarda uzayan çimleri biçerek kosa çalışması gerçekleştirdi.

HEM BAKIM HEM TAMİR

Çalışmalar kapsamında ekipler, parklarda bulunan ağaçların uzayan dallarına müdahale etti. Çocuklar başta olmak üzere vatandaşların can ve mal güvenliğine zarar gelmemesi için vinç eşliğinde, güvenlik önlemleri alınarak ağaçların budamaları gerçekleştirildi.

Budama ve kosa çalışmalarının yanı sıra parklardaki oyun gruplarının tamiri için de çalışma başlatıldı. Çeşitli nedenlerle zarar gören oyun grupları, çocukların güvenli bir şekilde eğlenebilmesi ve vakit geçirebilmesi için uygun şekilde tamir edildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Liseli gençler Buca'dan dünyaya bilimle açılacak