Buca'dan örnek girişim

Buca'dan örnek girişim

Buca'dan örnek girişim

14 Eylül 2021, Salı 13:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İZMİR'in Buca ilçesinde, bir ilke imza atılarak park bahçeler ve temizlik müdürlüklerinden onlarca personel aynı anda sahaya indi. Her gün yaklaşık 50 kişilik ekip ile ortalama dört mahalleyi tepeden tırnağa temizleyen emekçiler, Dünya Temizlik Günü öncesinde Bucalılardan tam not aldı.

Göreve geldiği günden bu yana temizlik ve park bahçeler alanında çalışmalar yürüterek, şikayet oranını yüzde 70 azaltan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, sonbahar temizliği için de düğmeye bastı. Öncelikle ekiplerinin eksiklerini tamamlayan belediye, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 28 temizlik aracını devretmesiyle 17 yıldır hizmet alımı usulüyle kullandığı temizlik araçlarını filosuna kattı. Temizlik işleri ve park ve bahçeler müdürlüğü ekipleri, güçlenen kadrosu ve ekipmanıyla kent sokaklarına indi.

DÜZENLİ OLARAK SÜRECEK

Yapılacak tasarrufun hizmet kalitesini artırmak için kullanılacağını dile getiren Başkan Kılıç'ın talimatıyla ilk kapsamlı çalışma sonbaharla birlikte başladı. Belediyenin 50 kişilik temizlik ve park bahçeler müdürlüklerine bağlı emekçilerden oluşan ekipler, el süpürgeleri, sokak yıkama tankeri, konteyner yıkama ve süpürge araçlarıyla ilçeyi karış karış temizlemeye başladı. Her gün dört mahallede çalışma yapan ekipler, aynı zamanda hasar görmüş konteynerlerin tamirini de başlattı. Ekip ,se dip bucak temizlik çalışmalarını düzenli olarak sürdüreceklerini ifade etti.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Buca standı İEF'de ziyaretçi akınına uğradı