Bucalı annelere iftar

Bucalı annelere iftar

Bucalı annelere iftar

13 Mayıs 2019, Pazartesi 11:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

BUCA Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Anneler Günü’nde Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi’nden hizmet alan 400 Bucalı anneyle iftarda buluştu.

Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, ilk olarak tüm anneleri temsilen Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi danışanlarından Türkan Karabacak’ın evine misafir oldu, Anneler Günü’nü kutladı. Başkan Kılıç, eşi Zuhal Kılıç ve oğlu Yavuz Kaan’ın da katıldığı ziyarette Türkan Karabacak’a melek figürlü kolye, broş ve çiçek hediye etti.

Buca’daki Anneler Günü etkinlikleri kapsamında Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi’nden hizmet alan 400 kadın, Buca Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Kadınlara Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç da eşlik etti. Annelerle birlikte pasta da kesen Kılıç, "Anne demek emek demek, koşulsuz bir saf sevgi ve aynı zamanda mücadele demek. Kadınlar, pek çok alanda daha fazla söz sahibi olması gerekirken, bir eşitsizlikle kuşatılmış durumda. Hele bir de anneyseniz, bu durumları daha da ete kemiğe bürünmüş bir biçimde yaşayabiliyorsunuz. O yüzden bu gücünüzü ve kararlılığınızı saygıyla selamlıyorum. Kadınların annelik rolüyle neler başardıklarını bizler Cumhuriyet annesi Zübeyde Hanım’dan biliyoruz" dedi.

Belediye olarak, annelere imkan sağlamayı ve kadınların önündeki engelleri kaldırmayı görev bildiklerini vurgulayan Kılıç, "Belediyemiz annelerimizin ikinci evidir. Biz hiçbir kadının şiddete baskıya maruz kalmasına sıkıntı çekmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

...

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Buca'da muhtarlık binaları yenileniyor