Tüm dertlere deva mucize içecek: Buğday çimi

Buğday çimi suyu ile tüm vücudunuzu yenileyin. Hücrelerinizi yeniden yapılandırın. Güçlü besin değerleriyle dikkat çeken buğday çimi içmek için bir çok neden var

11 Kasım 2021, Perşembe 10:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Buğday çimi, Triticum aestivum bitkisinden yapılan bir besindir . İnanılmaz faydaları olan süper güçlü bir sağlık gıdası olarak kabul edilir.

Genellikle taze meyve suyu olarak tüketilir, ancak toz halinde de bulunur. Taze buğday çimi suyu “canlı bir gıda” olarak kabul edilir.

Günlük sağlık toniği olarak kullanılabilir ve hatta belirli hastalıkların tedavisine yardımcı olabilir.

BU BİR SÜPER BESİNDİR

BU BİR SÜPER BESİNDİR

Buğday çimi, güçlü bir besin kombinasyonu ile doludur ve bu, sağlığınız için son derece yararlı olmasını sağlar. Birçok terapötik faydası vardır ve tam beslenme olarak bilinir.

Kapsamlı vitamin ve besin kombinasyonu, buğday çimini refahınızı artırmak için olağanüstü bir seçim haline getirebilir. Buğday çimi antioksidan, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahiptir.

  • Demir
  • kalsiyum
  • enzimler
  • magnezyum
  • bitkisel besinler
  • 17 amino asit
  • A, C, E, K ve B kompleks vitaminleri
  • klorofil
  • proteinler


TOKSİNLERDEN KURTULMANIZI SAĞLAR

TOKSİNLERDEN KURTULMANIZI SAĞLAR

Buğday çimindeki besinler, vücudunuzun kirliliklerden ve depolanmış toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. Vücudun yenilenmesine olanak verir.

Vücudunuz temizlendikten sonra, enerji seviyenizde bir artış olur ve kendinizi çok daha sağlıklı ve zinde hissedersiniz.


SİNDİRİM SİSTEMİNİ DE YENİLİYOR

SİNDİRİM SİSTEMİNİ DE YENİLİYOR

Buğday çimi, vücudunuzun yiyecekleri parçalamasına ve besinleri emmesine yardımcı olarak sindirime yardımcı olan yüksek düzeyde enzimlere sahiptir.

Buğday çiminin detoks etkileri bağırsaklarınızı temizler. Bu, daha az gaz, şişkinlik ve karın rahatsızlığı yaşamanıza yardımcı olur. Buğday çimi ayrıca kabızlık, irritabl bağırsak sendromu ve diğer sindirim sorunlarının giderilmesine yardımcı olabilir.

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR

Buğday çimi içmek metabolizmanızı hızlandırabilir ve kilo vermenize yardımcı olabilir.

Buğday çimi, besin açısından yoğun bir besindir ve birçok insanın daha hızlı tok hissetmesine ve daha uzun süre tok kalmasına neden olur

Kilonuzu izliyorsanız iyi bir seçimdir çünkü kalorisi düşüktür ve yağ içermez.

Her gün küçük bir bardak buğday çimi tüketmek, şeker veya yağ oranı yüksek yiyeceklere olan arzunuzu azaltmanıza yardımcı olabilir.

KOLESTROL SEVİYELERİNİ DÜŞÜRÜYOR

KOLESTROL SEVİYELERİNİ DÜŞÜRÜYOR

Buğday çiminin ayrıca kolesterol seviyelerini düşürdüğü bilinmektedir

2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre , düzenli şekilde tüketilen buğday çimi kilo vermenizi sağlarken aynı zamanda kolesterol seviyelerini düşürüyor.

Bu da sizi kalp hastalığı geliştirme riskiniz azaltabilir .

KAN ŞEKERİ SEVİYELERİNİ DÜŞÜRÜR

Buğday çiminin insüline benzer bir etkiye sahip bileşiklere sahip olmasından dolayı kan şekeri seviyeleri üzerinde olumlu etkisi olan gıdaların glisemik indeksini düşürür.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR VE VÜCUDU SIFIRLIYOR

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR VE VÜCUDU SIFIRLIYOR

Buğday çimi bağışıklık sisteminizin işlevini geliştirir. Bu, enfeksiyon ve hastalıktan korunmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, bağışıklığınız optimum seviyelerde performans gösterdiğinde muhtemelen daha iyi hissedeceksiniz.

Bir tür hastalığa yakalanırsanız, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak daha hızlı iyileşmenize yardımcı olabilir.

Aynı zamanda buğday çimi anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu, sertlik, ağrı ve şişlik gibi bazı artrit semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olabilir. Daha az rahatsızlık ve gelişmiş işlev ile sonuçlanabilir.


BİLİŞSEL GÜCÜ İYİLEŞTİRİYOR

BİLİŞSEL GÜCÜ İYİLEŞTİRİYOR

Buğday çimi genel zihinsel işlevi iyileştirebilir ve beyniniz daha sakin ve huzurlu çalışmasına destek olur.

Aynı zamanda kaygıyı hafifletebilir.

Nöroprotektif etkileri, daha iyi bilişsel işleve izin verir ve bir araştırmaya göre Alzheimer hastalığını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olabilir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Göbek eritme diyeti: Buğday göbeği diyeti