James Bond olmak: Bugüne kadar James Bon'a hayat veren birbirinden stil sahibi 7 aktör

James Bond sinema tarihinin en ikonik karakterlerden biri. Her erkek takım elbise giydiğinde hayatında en bir kez James Bond taklidi yapmıştır. James Bond'u canlandıran oyuncular her zaman karizmatik, her zaman yakışıklı, hep jilet gibidir. Bu bir tesadüf mü? Sanmıyoruz. Bir 'Bond erkeği standartları' kesinlikle var. İşte bugüne kadar James Bon'a hayat veren birbirinden stil sahibi 7 aktör!

19 Aralık 2020, Cumartesi 13:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 1. Sean Connery

1. Sean Connery

James Bond’a hayat veren ilk aktör! Karizmatik, centilmen ve bir o kadar da çapkın olan Bond’a, ardından gelecek tüm oyuncuların ilham alacağı kendine has karakteristik özellikler ekleyen Connery, beyaz takımları, yakasına taktığı kırmızı karanfili ve siyah papyonuyla sinemadaki stil oyunlarını 60'larda domine etmeye başlamıştı. 

 2. George Lazenby

2. George Lazenby

Bond karakterleri arasında adını en az duyduğumuz isim ile tanışın! Bond rolü için seçilmesinin temel nedeni fiziksel görüşünü olan Lazenby, Sean Connery’nin yarattığı o haylaz Bond karakterini tam olarak yansıtamadığı için serinin tek filminde yer almış ve 007 tarihine adını kısa da olsa yazdırmıştır. 

3. David Niven

3. David Niven

Bond’u canlandıran aktörler arasında en ağırbaşlı ve olgun karaktere sahip olan Niven, Connery’nin çapkın ajan karakterine kattığı belli özelliklerin dışına çıkarak, Bond meraklılarını şaşırtmış ancak stiliyle centilmen sözcüğünün kelime anlamını tüm seyircilere kanıtlamıştı.

4. Roger Moore

4. Roger Moore

7 ayrı Bond filminde efsanevi karaktere hayat veren Roger Moore'un, kadroya katıldığı ilk zamanlarda 007 için fazla yakışıklı bulunduğunu biliyor muydunuz? Üzerindeki tüm baskıya rağmen düşüncelerin hepsini tersine çıkaran aktör serideki en başarılı isimlerden biri olarak 10 yıl boyunca kadroda kalmayı başarmış.


5. Timothy Dalton

5. Timothy Dalton

Roger Moore'un kolay kolay alt edilemeyecek 10 senelik başarısı sonrası, Bond karakterini biraz daha gençleştirmek için seçilen aktör Dalton, fiziksel olarak beklentileri karşılasa da artık seyircinin kafasında çok net olarak oluşan cool "007" karakterini tam yansıtamadığı için beklenen ilgiyi toplayanlar listesine girdi. Serinin sadece iki filminde yer alan aktör jilet gibi stiliyle akıllarda kaldı. 

6. Pierce Brosnan

6. Pierce Brosnan

Kendinden önceki pek çok aktörün kalıplaşmış bir rolde başaramadığını başaran Brosnan, karaktere yeni özellikler ekleme riskini alıp bunu seyirciye sevdirmeyi başaran az isimden biri oldu. Görmeye çok alışık olmadığımız romantik bir Bond ile karşımıza çıkan Brosnan, kendi hayran kitlesini oluşturan en başarılı başrollerden biri olarak aklımıza kazındı ve 4 filmle seriye hoşçakal dedi. 

7. Daniel Craig

7. Daniel Craig

Bond serisi ile hem hayatının hem de kariyerinin rotasını bambaşka bir yöne taşıyan Daniel Craig, Brosnan gibi Bond karakterinin çizgilerine yeni eklemeler yapma cesaretini gösterenlerdendi. Risk almaktan çekinmeyen aktör hem çizdiği ciddi, olgun ve güçlü imajla hem de stil sahibi parça seçimleriyle izleyenlerin kalbinde taht kurmayı başardı. 

 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (19 Aralık 2020)