Buket Aydın'dan Nagehan Alçı'ya Sıla yanıtı!

Kanal D Haber'in sunucusu Buket Aydın, Sıla'nın şiddet gördüğünü iddia ettikten sonra çekilen görüntüleri yayınladığı için "Ahmet Kural'ı aklamaya çalışıyor" diyerek tepki gösteren Nagehan Alçı'ya "Ahmet Kural'ı tanımam, tanısam da savunmam" diyerek cevap verdi

03 Aralık 2018, Pazartesi 14:30 Son Güncelleme:
A A
Buket Aydın'dan Nagehan Alçı'ya Sıla yanıtı!

Sıla'nın Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü iddia ettiği günden 18 saat sonra şarkı söylediği görüntüler geçen cuma günü Buket Aydın'la Kanal D Haber'de yayınlamıştı.

Nagehan Alçı, bu görüntülerin yayınlanmasına tepki göstermişti. Nagehan Alçı'ya yanıt veren Buket Aydın ise, "Ahmet Kural'ı tanımam, tanısam da savunmam" diyerek cevap verdi.

İŞTE BUKET AYDIN'IN AÇIKLAMASI:

Kamuoyuna Ahmet Kural'ın Sıla'yı darp etmesi iddiasıyla yansıyan davanın sadece bir izleyicisiyken adeta bir aktörü haline getirilmeye çalışmaktan çok büyük bir rahatsızlık duyuyorum.

Olay ilk ortaya çıktığında Ahmet Kural'ın Kanal D habere yapmış olduğu açıklanmanın ardından tepkilerin odağına oturtulmak istendim. Sonrasında Sıla Hanım ile telefonda görüşüp habercilik etiği çerçevesinde bu görüntüyü yayınladığımızı anlattım.

'GÖRÜNTÜLERİ SORUŞTURMA DOSYASINDAKİ HALİNİ YAYINLADIK'

Ardından en son bu cuma günü soruşturma dosyasına giren 'olaydan sonra çekildiği iddia edilen görüntüleri' kamuoyuna sunduk.

Sıla Hanım'ın Pazartesi günü gazeteci Nagehan Alçı'ya yaptığı açıklamada çok net görebileceğiniz gibi görüntülerin olaydan sonra çekildiği doğrudur.

Kanal D Haber'in görüntüyü buzladığı iddia edilmiş. Oysa ki biz soruşturma dosyasındaki halini yayınladık.

Yüce adaletin elindeki bir delili alarak herhangi bir buzlama yapmamız ve böyle yayınlamamız söz konusu değildir.

Kanal D Haber'in anchorwoman'ı olarak bana gerçek anchor yok gerçek anchor değil diyenlere şu soruyu sorarım: 'Burada ben tek başıma mı çalışıyorum?'

'GÖRÜNTÜLERİ YAYINLAMAK HABER MERKEZİNİN EN DOĞAL HAKKIDIR'

Koskoca bir ekip var. Bu görüntü getirilmiş. Ben nasıl ne gerekçe ile bunu akıştan attırabilirim?

Sıla Hanım görüntülerin olaydan sonra çekildiğini doğruluyor. Görüntüde soruşturma dosyasından alınmış. Bunu yayınlamak haber merkezimizin en doğal hakkıdır ki; tekrar söylüyorum burası benim isteklerime göre yönetilen insanların emeğinin yok sayıldığı bir yer değil.

'BİRİNİ AKLAMA VEYA YERME ÇABAM YOK'

Haberi sunarken herhangi bir yorum zaten yapmadım. Bu davada diğer tüm davalarda olduğu gibi sadece bir haberci hassasiyetindeyim. Kimseyle bir yakınlığım herhangi birini aklama veya yerme çabam yok.Yargıya intikal etmiş bu konu çözümünü yargıda bulacaktır.

Ahmet Kural'ı tanımam, tanısam da savunmazdım. Buradaki sıkıntı haber merkezimizin kararının benim üzerimden sorgulanmasıdır. Bu da iyi niyetin çok dışında bir tutumdur.

Haber Emrullah Erdinç'in özel haberidir. Yayınlandığından da en tepeden en aşağıya herkesin haberi vardır.

Kanal D Haber'in yönetim anlayışı bu şekildedir. Esasen etik olmayan ise dostluklar, arkadaşlıklar üzerine bir yönetim tarzını benimsememizin istenmesidir.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.