Bulaşık makinesinde yemek pişirin!

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlkay Gök, yemeklerin bulaşık makinesinde pişirilmesini önerdi

18 Eylül 2015, Cuma 12:42
A A
Bulaşık makinesinde yemek pişirin!

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlkay Gök, Türkiye’de fazla bilinmeyen bu yöntemle sağlıklı bir şekilde yemeklerin pişirilebileceğini belirtirken bu yöntemin yurt dışında sıklıkla kullanıldığını söyledi.

Yöntemi ilk duyduğunda kendisinin de şaşırdığını dile getiren İlkay Gök, “Bulaşık makinesinde sıcaklık çok yüksek derecelere ulaşmadığı için taze bir balığı, eti, sebzeyi suyunu uçurmadan ve besin değerini kaybetmeden pişirebiliyoruz” dedi.

Gök, pişirme sırasında özellikle cam saklama kaplarının kullanılması gerektiğini vurgulayıp bu yöntemin aynı zamanda enerji tasarrufu da sağladığını söyledi. Yöntemi savunan Gök, “Her ev hanımı mutlaka bulaşık makinesinde yemek pişirmeyi denemeli. Bu yöntemle hem zamandan tasarruf ediliyor hem de gıdaların besin değerleri korunuyor” diye konuştu. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.